Binnenland

‘Ongelofelijk’: Terwijl alles duurder wordt, wil deze gemeente het gemeentehuis ‘verduurzamen’ voor 1,3 miljoen euro

Help ons door deze informatie met vrienden op je socials te delen!

Terwijl een miljoenentekort dreigt, de energierekening thuis stijgt en de boodschappen steeds duurder worden, wil de gemeente Teylingen 1,3 miljoen euro uitgeven voor ‘verduurzaming’ van het gemeentehuis

Fractievoorzitter van FVD in Teylingen Milan Schenk vindt dat ongelofelijk en stelde er vragen over. De antwoorden van wethouder Heleen Hooij (duurzaamheid en milieu) spreken boekdelen, dit is klimaatgekte, aldus Schenk. “Hoe vindt zij dit uitlegbaar?”

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Het is een investering met een terugverdientijd van 20 jaar, antwoordde de wethouder.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Punt

“Als we het niet doen, kost het ons nul euro. Nu zijn we die 1,3 miljoen euro kwijt. Er komt een groot gat aan en dat betekent: nog meer belasten bij de mensen thuis. Hoe vindt de wethouder het uitlegbaar naar die mensen thuis dat zij straks meer geld mogen ophoesten, meer gemeentelijke belastingen mogen betalen en wij vooral aan ons eigen groene paleisje aan het werken zijn?” vroeg Schenk.

Hij kreeg hetzelfde ‘antwoord’, met dit keer als toevoeging: “Punt.”

Hoe is dat precies duurzaam?

Schenk wees er verder op dat zonnepanelen volgens de wethouder ‘ontzettend duurzaam’ zijn. “Negentig procent van de zonnepanelen komt uit China – waar ongeveer elke dag een nieuwe kolencentrale wordt geopend – die met een vrachtschip naar Europa vervoerd moeten worden. En dan gaan wij de zonnepanelen die nog goed zijn hier op het dak weghalen om weer nieuwe uit China te laten komen. Hoe is dat precies duurzaam?” vroeg hij.

De wethouder antwoordde dat de zonnepanelen die er nu liggen een herbestemming zullen krijgen en dat de nieuwe zonnepanelen ‘op een hoger niveau liggen’, waardoor je ‘eerder elektriciteit krijgt’.

Nu moet er misschien wel een extra vrachtschip met zonnepanelen uit China komen, waardoor er nog veel meer CO2 wordt uitgestoten dan dat we hiermee besparen, merkte Schenk op.

Onder een steen

“Ik zou niet weten waar ze vandaan komen. Misschien uit China, maar misschien elders. Dus dat weet ik niet,” zei de wethouder.

Als je de antwoorden van de wethouder zo hoort, leeft ze wel degelijk onder een steen. Wat een niveau zeg, reageert fractievoorzitter van FVD in Westland Jasper van der Voort.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 112 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je dit interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

70 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
klaas
klaas
3 dagen geleden

Dezelfde ziekte hebben ze bji de gemeente Oldamt ook..

Jantina
Jantina
3 dagen geleden

Hoe kapotter wil je het hebben !
We staan er met de neus bovenop !

Greet Resist
Greet Resist
3 dagen geleden

dat is om stiekem die BIO-SENSOREN te plaatsen, zodat U draadloos kan worden betas

thttps://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10007150/pdf/sensors-23-02807.pdf

Snappie007
Snappie007
3 dagen geleden

Natuurlijk, want zonnepanelen stralen warmte uit, dus dan krijg je gekweekte opwarming ”van de aarde”

Back to top button
70
0
We lezen graag je reactie!x