We moeten niet vergeten dat Henk Kamp net erelid is geworden van de VVD, zei cabaretier Peter Pannekoek in het tv-programma Dit was het nieuws.
In juni werd de in Diepenheim woonachtige Kamp op het VVD-congres benoemd tot erelid van de partij. Hij was daarvoor in januari voorgedragen.
“Als je één ding moet onthouden: dat is de man van het gas in Groningen, het toeslagenschandaal,” aldus Pannekoek.
Dilan Yesilgöz kijkt liever vooruit maar laten we dit niet vergeten over de VVD #HenkKamp #erelid #gas #groningen #toeslagenschandaal pic.twitter.com/uB11QSv4yp
— Peter Pannekoek (@PannekoekPeter) November 13, 2023
Het is zo debiel
“Die man heeft nergens spijt van,” vervolgde hij. “Je moet een keer de hoorzitting bij de parlementaire enquête over het toeslagenschandaal terugkijken. Hoeveel feiten je ook tegen hem aanhoudt, dat hij juist mensen dieper de schulden in heeft gedrukt door extra boetes te geven – die man kan zich niet inleven.”
Kamp heeft volgens Pannekoek een empathische beperking. “Hij heeft het syndroom van desinteresse. Dat meen ik echt. Het is zo debiel.”
Dat is wat de VVD is
Hij zei bijvoorbeeld: ‘Ja, ik zou het gewoon betalen. Die boetes’. Pannekoek: “Ja, maar jij hébt geld, lul. Hoezo kun je je niet inleven?”
En dat is erelid. Dat is wat de VVD is, benadrukte hij.
Presentator Harm Edens reageerde: “Dat vat het redelijk goed samen.”
In de peilingen is het een nek-aan-nek-race tussen de VVD en NSC, de nieuwe partij van Omtzigt.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Voor stemmers op Omtzigt die dachten dat er nieuwe wind ging waaien: hier komen de NSC-Kamerleden vandaan
Tweede wetenschapper spreekt zich uit over mummies uit Nazca. Dit is wat hij erover te zeggen heeft
Deze schimmige dienst bestuurt sinds corona ons land: ‘De democratie is volledig de nek omgedraaid’
Davos 2013: wereldleiders bespreken buitenaards leven
Amerikaanse abortusorganisatie Planned Parenthood in opspraak. Deze undercovervideo onthult schokkende details
Rutte geeft andere landen miljarden, maar eigen zorghelden krijgen NIKS: ‘Om je dood te schamen’
VIDEO: “Paranormale activiteiten waargenomen in vervallen Brabantse fabriek”
Mist in je hoofd? Hoe THC-olie de communicatie tussen je hersencellen weer op scherp zet
Mysterieus ruimtevaartuig cirkelt al 500 dagen om de aarde, maar niemand weet waarom