De Europese natuurherstelwet maakt toch een kans om de eindstreep te halen. Oostenrijk maakt namelijk een draai en is van plan voor te stemmen, wat betekent dat de wet genoeg steun heeft om te worden aangenomen.
Met de wet wil de Europese Commissie de natuurgebieden in Europa ‘herstellen’. In de wet staan voorstellen om de biodiversiteit op landbouwgrond te vergroten en weidevogels terug te brengen.
Schrijver en columnist Marianne Zwagerman en SGP-Europarlementariër Bert-Jan Ruissen waarschuwden hier al voor. “En vergis je niet, dat is enorm impactvol,” aldus Zwagerman.
Overhandigen aan de Groene Maffia
In de Tweede Kamer schetste Kamerlid Cor Pierik (BBB), hiervoor projectleider milieupublicaties bij het CBS, wat het gaat betekenen voor onze voedselzekerheid. Als de EU haar zin krijgt moet Nederland maar liefst 25 procent van de grond die nu wordt gebruikt voor de productie van voedsel worden teruggegeven aan de natuur (lees: overhandigen aan de Groene Maffia).
“Absurd wat hier gebeurt,” zei Ruissen tijdens een interview met Zwagerman over de gevolgen van deze ‘rampzalige’ wet. “Ik heb het met verbazing aanschouwd. Dan ben je toch onverantwoord bezig met beleid!”
Nieuwe grote crisis
Volgens het Europarlementslid zal deze wet een nieuwe grote crisis bovenop de ‘stikstofcrisis’ veroorzaken.
Hij schrijft maandag op X: “Niet doen! Laat het niet gebeuren dat deze Europese natuurherstelwet toch wordt doorgedrukt. De gevolgen zijn te ingrijpend, zeker voor een dichtbevolkt land als Nederland.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zeldzaam zeedier bestaat uit duizenden klonen (video)
George Floyd stierf waarschijnlijk aan overdosis, concludeert lijkschouwer
Historische doorbraak: Hennepolie in Brazilië goedgekeurd voor behandeling van kanker
Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden, 2 jaar nadat ze kanker kreeg: dit zei ze over ‘misinformatie’ rond vaccins
“Het internet wordt dit jaar 24 uur lang platgelegd met als gevolg dat de financiële markten crashen”
De oorlog tegen alle mensen van de wereld: “Word wakker en zorg dat iedereen om je heen wakker wordt”
Europarlementariër stelt vragen over totstandkoming vaccinatiecontracten: ‘Hier is iets raars aan de hand’
PVV-Kamerlid zet oorlogshitser Sjoerdsma op zijn plek: ‘Dit is onze oorlog niet’
Deutsche Bank is technisch failliet. Wat betekent dat voor u?