De Amerikaanse technologiebaas James Carder voorspelt dat in 2017 het hele internet 24 uur lang wordt platgelegd.
Carder is vicepresident en hoofd informatiebeveiliging van het Amerikaanse veiligheids- en inlichtingenbedrijf LogRhythm, dat zich specialiseert in veiligheidsinformatie.
Hij waarschuwt dat criminelen het afgelopen jaar sites als Spotify, Reddit en Twitter urenlang wisten plat te leggen. “Dit waren slechts tests,” aldus Carder.
Toeslaan
Als hackers een groot deel van het internet in de Verenigde Staten enkele uren kunnen platleggen, lijkt een blackout van 24 uur vrij eenvoudig te realiseren, zo vertelde hij aan Business Insider.
Hij merkte ook op dat een dergelijke aanval ervoor zal zorgen dat de financiële markten onderuit gaan.
“In 2017 gaan ze ergens toeslaan,” zei hij. “Als het internet wordt platgelegd, krijgen de financiële markten een flinke opdoffer.”
Nepnieuws
Carder voorspelde bovendien dat hackers mainstream media zoals CNN en Fox News zullen aanvallen nu alternatieve media steeds invloedrijker worden.
Facebook heeft na de Amerikaanse verkiezingen aangekondigd maatregelen te nemen tegen ‘nepnieuws’.
“Ik denk dat hackers om de vrijheid van meningsuiting te beschermen wraak zullen nemen door wat grote mediabedrijven omver te tikken,” zei hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Sociaal besmettingsgevaar Griekse exit is groot
‘Als dit akkoord doorgaat, zullen we weer keiharde demonstraties voeren’
De overheid heeft niet het beste met ons voor. Moeders leggen uit waarom ze hun kinderen niet laten vaccineren
Trump: ‘Wat ik weet over aliens en Roswell? Het is heel interessant’
Ziektes genezen met water
‘Sinister’: Amerika gaat terugdringen bevolkingsgroei vastleggen in de wet
Fidel Castro vergelijkt NAVO met nazi’s, “Terreurgroep IS opgezet door VS en Israël”
Hoe de EU een Pfizer-proefpersoon die ernstige gezondheidsschade opliep de mond snoerde
Oud-medewerker NOS Journaal doet boekje open over mediacensuur: “We krijgen eenzijdige of verdraaide informatie”