Terwijl Nieuw-Zeelanders zich klaarmaken om naar de stembus te gaan, heeft premier Chris Hipkins beweerd dat de coronavaccinaties nooit zijn verplicht. Mensen hebben uiteindelijk hun eigen keuze gemaakt, stelt de premier onomwonden in een filmpje dat viraal ging.
Hipkins, die het stokje overnam van Jacinda Ardern, was eerder de coronaminister van Nieuw-Zeeland.
NEW — New Zealand PM Says the Government Didn’t Force Anyone to Take the Vaccine
“In terms of the vaccine mandates, I acknowledge that it was a challenging time for people but they ultimately made their own choices. There was no compulsory vaccination. People made their own… pic.twitter.com/ckxJdiJdjD
— Chief Nerd (@TheChiefNerd) September 4, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Niemand gedwongen
In het land werden vaccinatiemandaten ingevoerd tijdens corona, met als gevolg dat Nieuw-Zeelanders voor de keuze kwamen te staan: een prik halen of ontslagen worden. Nu zegt Hipkins dus opeens dat de overheid niemand gedwongen heeft om een vaccin te nemen.
Eerder beweerden ook de Canadese premier Justin Trudeau en de Australische ex-premier Scott Morrison dat de vaccinaties vrijwillig waren en dat de mensen er zelf voor gekozen hebben om zich te laten vaccineren.
Eigen hachje redden
“Sinds wanneer is een vaccin ‘mandate’ niet ‘compulsory’?” vraagt medisch adviseur Wendy Mittemeijer. “Gaan we nu, naast de geschiedenis en wetenschappelijke informatie, ook al taalkundige definities witwassen? Alles om het eigen hachje te redden en geen verantwoording af te hoeven leggen voor de aangerichte schade.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Dit ‘superfruit’ kan de strijd aangaan met Alzheimer
‘Houseclearer’ Juno Burger verdrijft geesten uit je huis en ontdoet het van onreine energie
Nieuwe onzichtbaarheidsmantel maakt gaten in de tijd
Hoe vitamine D helpt tegen de ziekte van alzheimer
‘Mysterieuze’ wrakstukken aangespoeld aan kust van Noorwegen
Tweede Kamerlid: “Geef minima en ouderen geld in plaats van de Rothschilds”
Bewijs dat piramides zijn ‘gebouwd door aliens’ bevindt zich recht onder onze neus. Netflix-documentaire doet stof opwaaien
Prijs voor vinding die je gasrekening doet verdwijnen
Oud-vicepresident Pfizer: er ligt een plan om miljoenen, zo niet miljarden mensen te doden