Mens en Dier

Klacht ingediend tegen advocaat die Raisa Blommestijn verdedigt: ‘Bevestiging van theorieën rondom de macht van D66’

Help mee door deze info met jouw kennissen op je social netwerk te delen!

Terwijl aangiftes van misdrijven en zedenzaken steeds langer op de plank blijven liggen, neemt het Openbaar Ministerie wel alle tijd om mensen te vervolgen vanwege uitspraken op sociale media. En dan alleen mensen van rechtse signatuur. Mensen die links georiënteerd zijn, hebben carte blanche.

Dit gebeurt ook in landen om ons heen, zoals Duitsland en Groot-Brittannië (waar al wordt gesproken van two-tier Keir), wat erop lijkt te wijzen dat hier sprake is van beleid dat van bovenaf wordt opgelegd.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Om 13.00 uur doet de meervoudige strafkamer uitspraak in de strafzaak tegen rechtsfilosoof Raisa Blommestijn. “We gaan zien of de rechters meegaan in de hetze die het OM voert tegen politici, opiniemakers en politici ter rechterzijde,” schrijft ze op X.

Klacht ingediend over haar advocaat

“Het blijft een bizarre gewaarwording dat ik straks misschien wel veroordeeld word voor het uiten van mijn mening, voor het geven van kritiek op overheidsbeleid. En dat in ons ‘vrije’ Nederland. Onwerkelijk,” voegt ze toe.

Daarnaast is er een klacht ingediend over haar advocaat Hakan Külcü over zijn verdediging in haar strafzaak bij de Orde van Advocaten. “Kennelijk wordt zelfs de vrijheid van meningsuiting van advocaten bedreigd; staat zelfs je recht op verdediging als verdachte in een strafzaak onder druk. Ongekend. Het is tijd om met elkaar een vuist te maken voor de vrijheid van meningsuiting – voordat het te laat is,” aldus Blommestijn.

Reden is dat Külcü zou hebben aangegeven dat de omschrijving ‘kleuterneuker’ overdrachtelijk en overdreven bedoeld was en in die zin voor waarachtig gehouden kon worden. “Want daarmee werd verwezen naar seks met minderjarigen door een aanzienlijk oudere man waarover in vele landelijke media is bericht,” licht de advocaat toe. “Zorgelijk, niet alleen lijkt er een dubbele maatstaf bij de vervolging van mensen van rechtse signatuur, maar wordt nu ook gepoogd hun verdediging het vrije woord te ontnemen midden in het proces. Waar gaat dit heen?”

Bevestiging

Külcü krijgt veel bijval. “Zeer zorgwekkend,” vindt mediadirecteur van Ongehoord Nederland Peter Vlemmix. Vastgoedondernemer Erik de Vlieger voegt toe: “Wauw. We weten allemaal wie en wat ik me oprecht afvraag is wie hij bij de instanties aan zijn kant heeft.”

“Schokkend én een bevestiging van allerlei theorieën rondom Sidney Smeets en de macht van D66 in de rechterlijke macht,” reageert ON!-verslaggever Jonathan Krispijn. “Wat een land.”

Donderdag staat ook raadslid Gary Brouwer uit Maassluis voor de rechter, om zich te verantwoorden voor een tweet uit 2018. Daarin noemt hij Smeets een ‘groomer’, bericht het AD. Telegraaf-journalist Wierd Duk merkt op: “Straks mag je Sidney Smeets zelfs geen ex-Kamerlid voor D66 meer noemen zonder vervolgd te worden.”

In 2010 verscheen er een artikel in de media met de kop ‘Grote aantal rechters met een D66-achtergrond baart zorgen’.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.8 140 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je deze info waardevol?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

93 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Ron
Ron
1 maand geleden

Nu hebben ze nog macht,maar hun tijd komt ook nog.
Nederland naar de afgrond door corruptie.

Tim
Tim
1 maand geleden

Een fascistische rechtstaat waarbij extreemrechts overgeheveld is naar extreemlinks
De slimme achterbakse rakkers,zodat ze rechts kunnen beschuldigen van datgene wat ze zelf zijn en doen!

Patriot
Patriot
1 maand geleden

Je veroordeeld iemand en dan ga je verzinnen hoe je die veroordeling vorm kunt geven.

Hoever kun je als land zinken

salvar
salvar
1 maand geleden

ach dit interesseert de bevolking niet althans het overgrote niet.
we zijn verdoemd.

Back to top button
93
0
We lezen graag je reactie!x