Tubbergen zal niet de laatste gemeente zijn waar het kabinet tegen de wil van de lokale politiek in een asielzoekerscentrum inricht, zei staatssecretaris Eric van der Burg (VVD). “Ik ga er helaas wel van uit dat het vaker nodig zal zijn.”
Steeds meer VVD-fracties beginnen zich te roeren. Zo schrijft de Oldenzaalse VVD op Facebook: “Wat er gisteren in Tubbergen gebeurd is, is wat ons betreft echt ver over de grens. De regering passeert de gemeente volledig.”
“Het is onbestaanbaar dat de regering op deze manier ingrijpt in de gemeentelijke democratie. Het opvangen van asielzoekers is een gemeentelijke taak en dit kan Den Haag simpelweg niet maken. Het grote probleem is de instroom van mensen die hier helemaal geen asiel kunnen aanvragen en daarbij is er ook een groot aantal mensen dat al lang had moeten worden teruggestuurd naar het land van herkomst,” stelt de fractie.
Met dit soort besluiten wordt het alleen maar slechter
“Onze regering moet eerst daarmee aan de slag gaan en niet hun problemen afschuiven naar de gemeentes. Als dit de koers wordt, dan is het eind echt zoek,” voegt de fractie toe.
“De opdracht was om het vertrouwen in de politiek te verbeteren, maar met dit soort besluiten wordt het helaas alleen maar slechter,” aldus de Oldenzaalse VVD, die afstand neemt van deze manier van politiek bedrijven.
De fractie krijgt bijval van VVD Rijssen-Holten. Die laat weten: “In navolging van de Oldenzaalse VVD nemen wij ook afstand van deze manier van politiek bedrijven.”
We lijken verdorie wel de bijwagen van D66
Steeds meer VVD’ers laten van zich horen. Colinda Weterings-Dijkstal (VVD Baronie van Breda) richt zich tot staatssecretaris Van der Burg: “Is het misschien een idee om een (tijdelijke) asielstop in te lassen in plaats van asielzoekers door de strot van gemeente te duwen? En als je dan hotels opkoopt, doe dat dan bij voorkeur in de randstad in plaats van in (kleine) gemeenten in de provincie.”
“Wat ik niet snap, is dat premier Rutte wéét dat hier geen draagvlak voor is. Zet dit beleid dan ook niet rücksichtslos door! Ik maak me echt oprecht zoveel zorgen om onze partij. We lijken verdorie onderhand wel de bijwagen van D66!” zegt Weterings-Dijkstal.
Advocaat Bart Maes vraagt Rutte: “Hoe vindt u zelf dat het gaat in uw partij? Just asking.”
Vluchtelingen, asiel- en gelukszoekers krijgen huisvesting op cruise schepen en in hotels, een uitkering, scholing, gratis ziektekosten verzekering. Ondertussen is voor de gewone burger het leven bijna onbetaalbaar geworden.
Wat is er hier mis in dit land ?
rutte is niet geïnteresseerd in draagvlak. Hij luistert naar de stem van zijn meester. Destabilisatie is zijn taak.
Ah, gespeelde verontwaardiging: één van de favoriete trucs van het Kartel uit de Hel
En als aanvulling op mijn eerdere reactie. Als je als land vol zit, en de AZC’s het niet meer aankunnen en de mensen op stoelen moeten buiten slapen, is het dan niet verstandig om de instroom te stoppen ? Of werk te maken van uitgeprocedeerden en Westerse gelukszoekers ?