Israëlische troepen zijn zondag het kantoor van nieuwszender Al Jazeera in Ramallah op de Westelijke Jordaanoever binnengevallen. Er was een gerechtelijk bevel om het kantoor voor 45 dagen te sluiten.
Israël heeft Al Jazeera er herhaaldelijk van beschuldigd een spreekbuis voor Hamas te zijn, wat de zender ontkent. Volgens Al Jazeera zijn journalisten van de zender stelselmatig doelwit van Israël in de Gazastrook.
“Het is een ultiem beeld van een bezettingsmacht: de pers aan banden leggen. Genoeg reden kritisch te zijn op Al Jazeera, maar een omroep verbieden is pure censuur,” vindt D66-Kamerlid Jan Paternotte.
Ondertussen worden Russische media geweerd uit de EU.
Israëlische leger sluit vanochtend het kantoor van Al Jazeera in Palestijns gebied.
Het is een ultiem beeld van een bezettingsmacht: de pers aan banden leggen. Genoeg reden kritisch te zijn op Al Jazeera, maar een omroep verbieden is pure censuur. pic.twitter.com/eXdwS933Sb
— Jan Paternotte (@jpaternotte) September 22, 2024
Vanwaar de dubbele standaard?
Veel mensen houden het Kamerlid een spiegel voor. “Behalve als het omroepen zijn die tegen jouw wereldbeeld ingaan,” reageert bioloog Richard Steenvoorden.
“Jan pleit voor de terugkeer van Russia Today in Nederland,” voegt Telegraaf-journalist Wierd Duk toe.
FVD-commissielid Tanay Bilgin schrijft: “Je bent voor censuur van media in Europa. Vanwaar de dubbele standaard?”
Altijd lachen met Jan Paternotte
“Maar ON! moest weg van u?” vraagt auteur en spreker Hans van Tellingen. D66 vond dat ON! uit het bestel moest worden gezet.
Onderzoeksjournalist Marc van der Vegt zegt: “Moreel superieur willen zijn, maar ondertussen stiekem een dubbele moraal hebben.”
“Haha, altijd lachen met Jan Paternotte!” aldus Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nederlandse journalist stuit in Oekraïne tot haar grote verbazing op ‘ongekend NAVO-arsenaal’
De overheid wil jou bij het grofvuil dumpen
Mysterieus zeemonster spoelt aan in de Filipijnen. Dit zeggen lokale bewoners erover
Raadslid: “Israël en terreurgroep IS twee handen op één buik”
Maarten van Rossem doet verrassende uitspraken over Nederlandse Deep State
Grootste UFO-conferentie ter wereld ‘interactief en vernieuwend’
Meisje (17) moet tegen haar wil in chemotherapie ondergaan
Europa werkt in Oekraïne samen met fascisten en oligarchen
Meisje (9) leest directeur McDonald’s de les over voeding