Huisarts Els van Veen kreeg vrijdag een brief van de inspectie op de deurmat. De brief gaat over ‘een melding’ betreffende haar uitlatingen ten aanzien van Covid-19 en aanverwante onderwerpen, zoals bijvoorbeeld het vaccin. “Volgens de melding zijn de uitspraken die u doet onjuist,” schrijft de inspectie.
De inspectie zegt van artsen te verwachten dat wanneer zij zich presenteren als (huis)arts, zij zich ook houden aan ‘de normen, richtlijnen én attitude’ van hun beroepsgroep en aan de voor artsen geldende Covid-19-richtlijnen.
“Uitspraken die haaks staan op deze uitgangspunten, brengen (risicovolle) verwarring met zich mee en schaden het vertrouwen in de geneeskundige zorg,” valt te lezen in de brief. “De inspectie gaat er dan ook van uit dat artsen zich aan bovenstaande conformeren.”
Juist andersom
“Als ik het goed begrijp word je als arts van ‘desinformatie’ beschuldigd als je het narratief van Hugo en consorten niet braaf uitdraagt,” reageert Van Veen.
Ze laat de inspectie weten dat ze het juist andersom ziet. “Als ik nú mijn mond niet opendoe, en de mensen niet uitleg dat Testen voor Toegang en een coronapas niets met goede gezondheidszorg of diagnostiek hebben te maken, vind ik dat ik als huisarts geen knip voor de neus waard ben.”
“Ze keren bij het ministerie van Volksgezondheid continu de zaken om,” klaagt de huisarts. “Zij verspreiden eerlijke informatie en huisartsen zoals ik zijn dan ‘de vijand’ en ‘gevaarlijk’ en verspreiden ‘nepnieuws’. Gaslighting. De waarheid is altijd sterker dan de leugen.”
Geïntimideerd
Van Veen krijgt veel bijval, ook van collega’s. Zo schrijft de Belgische huisarts Frank Peeters: “In Nederland worden artsen geïntimideerd door het ministerie van Volksgezondheid als ze zich kritisch uitspreken over de genomen maatregelen en vaccins. Shame on you, Hugo de Jonge.”
Vorige maand kreeg Van Veen de politie aan de deur vanwege een tweet waarover ‘onrust was ontstaan op social media’. Ze vond dat ‘buitengewoon intimiderend’.






Wybren van Haga zocht uit waar de overheid ons geld aan uitgeeft en wat hij vond is ronduit bizar
Great Reset: ‘Ze willen een onderklasse van ons maken en niemand komt hiertegen in verzet’
Wat er niet klopt aan de ‘massaslachting in Boetsja’
Nederland gaat 5 miljard euro extra per jaar afdragen aan EU, waaronder 1 miljard om oorlog in Oekraïne te financieren
UMC Utrecht probeert met dit ‘belachelijke onderzoek’ aan te tonen dat COVID-19-vaccins geen oversterfte veroorzaken
‘We staan aan de vooravond van de confiscatie van een groot gedeelte van het bezit van de Nederlander’
NRC is veel te ver gegaan met karaktermoord op Pieter Omtzigt. Oud-NRC-correspondent onthult wat hierachter schuilt
Dit moet je weten over de zorgcoalitie die ‘alarm slaat’ omdat Nederland achterloopt op Europa met vaccinaties
‘Elfenfluisteraars’ zeggen bewijs te hebben voor bestaan van elfen. Kijk naar de beelden