Het RIVM heeft gezegd dat Nederland volgend jaar tientallen extra ambulances nodig heeft om aan de vraag te kunnen voldoen. In 2023 zijn er op werkdagen overdag 692 ambulances nodig, 40 meer dan in dit jaar. Ook in het weekend zijn er veel meer ambulances nodig. Er moeten bovendien 20 extra standplaatsen komen.
FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen vroeg zorgminister Kuipers waarom de ambulance opeens zo vaak moet uitrukken. “Wat was nou de reden waarom mensen vaker ambulances hebben gebeld?”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Absurd
Volgens Kuipers heeft het vooral met de vergrijzing te maken. “Dit is totaal geen geloofwaardig antwoord,” reageerde Van Houwelingen. “Iedereen is verbaasd. De voorzitter van Ambulancezorg Nederland zegt: ik kan het niet verklaren, we staan voor een raadsel. De Volkskrant: het is absurd, die sterke stijging. Sinds begin 2021 gebeurt dit.”
Het Kamerlid vroeg Kuipers naar de onderliggende data: waarom hebben mensen de ambulance gebeld? Volgens de minister zou daar een ‘zeer intensief’ onderzoek voor nodig zijn.
Totaal ongeloofwaardig
“Dit is gewoon niet te bevatten,” zei Van Houwelingen. “Ik kan het nauwelijks geloven. Er is een enorm sterke stijging van de vraag naar ambulances sinds begin 2021. Mensen maken zich daar zorgen over.”
“Een goede vriend van mij uit Middelburg hoort continu ambulances af en aan rijden. Als minister van Volksgezondheid zou ik dan graag willen weten: waarom is dat het geval? Waarom bellen mensen ineens zo massaal ambulances? En u zegt: dat is lastig uit te zoeken. Ik kan niet geloven dat er niks bekend is over de reden waarom mensen een ambulance bellen. Dat is totaal ongeloofwaardig,” benadrukte hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journaliste Sharyl Attkisson over de aanval op ‘nepnieuws’: “Dit is duidelijk een propagandacampagne”
Felle kritiek op verkiezingsprogramma VVD: ‘U mag lekker werken tot uw tachtigste’
Nieuw-Zeeland in lockdown na eerste lokale coronageval in 170 dagen: ‘Praat niet met je buren’
Een astronomisch fenomeen dat nog nooit eerder is waargenomen. Wetenschappers komen met baanbrekende ontdekking
We staan op het punt om buitenaards leven te ontdekken op Mars. Hoofdwetenschapper NASA zinspeelt op historische aankondiging
Goodyear: olympische UFO was onze zeppelin
Piramides van Gizeh ‘20.000 jaar geleden gebouwd door verloren beschaving’
Feldheim gaat als eerste Duitse dorp volledig ‘off the grid’
Voyager 1 ontdekt ‘magnetische snelweg’