Centrale bankiers zijn ‘pyromane brandweerlieden’ die crisis na crisis creëren, en die vervolgens weer proberen op te lossen. Dat zegt hedgefondsmanager en econoom Daniel Lacalle.
Hij acht centrale bankiers verantwoordelijk voor de financiële crisis in 2008.
Centrale banken verlaagden de rente voor de crash in 2008 aanzienlijk, wat mensen aanmoedigde om in vastgoed te investeren.
Steeds groter
Banken konden ook goedkoper leningen verstrekken, waardoor de huizenbubbel steeds groter werd en uiteindelijk barstte, aldus Lacalle.
“Centrale bankiers zagen zichzelf als de oplossing voor het probleem dat ze zelf hadden gecreëerd,” zei hij. “Ik noem hen pyromane brandweerlieden.”
De invloedrijke Spaanse econoom heeft met drie voorzitters van centrale banken gewerkt en zei dat ze niet volledig begrijpen hoe de markten werken.
Nieuwe bubbel
Hij voegde toe dat centrale bankiers niet hebben geleerd van hun fouten, die tot de vorige crisis hebben geleid.
Ze creëren weer een nieuwe bubbel door staatsschulden op te kopen.
Het IMF waarschuwde onlangs dat de wereldwijde schuld is opgelopen tot 164 biljoen dollar, wat overeenkomt met 225 procent van het wereldwijde bbp.
Dieper in de schuld
De enorme schuldenberg kan een crisis veroorzaken die nog erger is dan die in 2008, waarschuwde Lacalle.
Hij zei dat het beleid van de centrale banken een ‘loterij’ is voor investeerders, maar de rest van de bevolking steeds dieper in de schuld doet belanden.






Macron pleegde in Libië roofoverval van de eeuw. Lees hier wat de Rothschilds ermee te maken hebben
Explosie op Jupiter
Deze nieuwe telescoop gaat zoeken naar Planeet X
Man heeft paranormale gaven na ontwaken uit coma
Ministerie van Economische Zaken geeft World Economic Forum 651.000 euro subsidie
Dit vreemde, diepe gat op Mars kan niemand verklaren. Ook NASA-wetenschappers staan voor een raadsel
Meer dan de helft van de westerse bevolking heeft paranormale ervaringen. Waarom rust er dan toch een enorm taboe op?
Kinderen met bovenmenselijke krachten (video)
Reportage over misstanden bij priklocaties: ‘Benieuwd hoelang deze GGD-beerput op YouTube blijft staan’