In de omgevingsvisie, die voor elke gemeente wordt opgesteld, staat dat bepaalde gebieden in Nederland onder water gezet worden. Zo gaat men bijvoorbeeld de Gnephoek in Alphen aan den Rijn onder water zetten, zei Maartje van den Berg, onderzoekster Smart Cities, op de conferentie Bevrijding van Bedrog.
Ze willen er een ‘klimaatadaptieve’ wijk van maken waar auto’s niet welkom zijn. “Dan mag je met een bootje naar de kant roeien, denk ik,” grapte Van den Berg. “Het staat er echt in. Het is krankzinnig.”
(Video verwijderd? Klik hier...)
Is verschrikkelijk toch?
Daarnaast heeft iedere gemeente een lichtplan, het beleidsplan openbare verlichting. Zo wil men in de gemeente Drimmelen via smart lighting naar smart city. Camera’s kunnen nu geïntegreerd worden in lichtmasten, die werken op basis van 5G. Er zullen dan wel meer en kleinere zendmasten nodig zijn om een goed werkend netwerk te krijgen. “Is verschrikkelijk toch?”
Van den Berg zei tegen het aanwezige publiek: “De bedoeling is dat jullie in je eigen omgevingsvisie gaan kijken en in je beheerplan openbare verlichting. En we gaan alle kennis samen delen om vol gas terug te geven. Dat is de bedoeling.”
Dat gaat niet door
“Het enige wat jullie moeten doen en ik ook doe, is naar je gemeente gaan en tegen je gemeente zeggen: ‘Nee, dat gaat niet door, dat gaan we niet doen, het kan niet’,” voegde ze toe.
In de omgevingsvisie staat verder waar zonneweides, windmolenparken en zero-emissiezones moeten komen en waar de boeren moeten verdwijnen, zei Van den Berg nog.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ziekenhuizen worden beloond voor slechte zorg
“EU staat aan de rand van de afgrond, hel en verdoemenis niet uitgebroken na Brexit”
Waarom fruit gezonder is dan fruitsap
Doorgewinterde Argentijnse ufoloog ontdekt ‘buitenaardse piramide’ in Grote Oceaan
Ziekenhuis- én IC-opnames ver onder signaalwaarden: ‘Grondslag voor verschrikkelijke coronapas vervalt!’
Woede om reclamebord gemeente Eindhoven: ‘Niet te geloven’
Tsjechische oud-president doorziet klimaat- en immigratiereligies en neemt stelling tegen gevestigde orde. Bekijk hier zijn lezing
Kijk: Vrouw confronteert piloot over chemische ‘vliegtuigsporen’ en hij geeft alles toe
JFK vermoord door meerdere schutters? Wat bewijst deze tekening van de arts kort na de aanslag?