Oekraïne zegt bij monde van opperbevelhebber Oleksandr Syrsky ongeveer 1000 vierkante kilometer Russisch grondgebied te hebben ingenomen.
De Russische autoriteiten evacueren maar liefst 180.000 burgers uit verschillende grensregio’s. Meer dan 120.000 mensen hebben hun huis verlaten en nog eens 60.000 wachten op evacuatie. Volgens persbureau Bloomberg heeft het Oekraïense leger 28 plaatsen en dorpen veroverd.
Russische troepen lokken Oekraïens pantservoertuig in de val in Koersk:
Geen vredesbesprekingen
Het land begon vorige week een offensief in de grensregio Koersk. De Russische president Poetin heeft gezegd dat Kiev de eigen onderhandelingspositie probeert te versterken door Rusland te destabiliseren.
Poetin benadrukte maandag tijdens een toespraak dat er nu geen vredesbesprekingen komen. Hij zei dat er niet valt te praten met mensen die burgers en kerncentrales onder vuur nemen.
Russen blijven oprukken
De Russische president zei ook dat het Westen oorlog voert tegen Rusland en de Oekraïners daarvoor gebruikt.
Ondertussen valt het Russische leger Oekraïense posities aan in de regio Soemy, die grenst aan Koersk. Ook blijven de Russen oprukken in Oost-Oekraïne. Daar proberen ze door de stellingen rond Torezk en Pokrovsk te breken.
Russische troepen vallen Oekraïense pantservoertuigen aan in Koersk:
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijken: Wilders confronteert klimaatdrammer Rob Jetlag (D66) met vlieggedrag. ‘Alle geloofwaardigheid kwijt’
Er zijn inmiddels al 3560 studies over de problemen rond de covidvaccins, waarom horen we hier NIETS over?
Onze planeet was in de middeleeuwen warmer. Dit is de ongemakkelijke waarheid over klimaatverandering
Microbioloog: Wuhan-lab deed ‘krankzinnige dingen’ met coronavirus
Trump maakt opmerkelijke move: ‘De EU nadert zijn einde’
Dolfijnen vormen reddingsvlot voor gewonde soortgenoot (video)
Vooraanstaande journalisten: ‘9/11 was een hoax, overheid liegt’
SOPN: basisinkomen is ideale oplossing voor veel problemen
Geen plek in de rechtszaal voor de enige journalist die de MH17-rechtszaak van A tot Z heeft gevolgd