De Europese Commissie krijgt meer tijd om opheldering te verschaffen over geheime sms’jes tussen Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en Pfizer-baas Albert Bourla. Het dagelijks EU-bestuur heeft uitstel van de deadline aangevraagd om relevant chatverkeer vrij te geven over aankoop van miljoenen coronavaccins voor de EU.
Volgens The New York Times hebben de sms’jes ‘een belangrijke rol gespeeld’ bij de aankoop van de vaccins. Een journalist vroeg de sms’jes op, maar de Europese Commissie weigerde ze vrij te geven. Daarna stelde de Europese Ombudsman een onderzoek in.
Von der Leyen raakte als Duitse minister van Defensie ook al in opspraak toen ze sms’jes had verwijderd rondom de inkoop van wapens.
Wie wakker is, weet dat allang
De EU-baas wordt overspoeld met kritiek. “Hoogmoed komt voor de val,” reageert auteur en spreker Hans van Tellingen. R. Genis twittert: “Echt heel controleerbaar en democratisch hoor die Europese instellingen en hun steeds totalitairder wordende baasjes.”
“Wat kan daar nou nog voor schokkends in staan?” vraagt psycholoog Marc Luxen. “Ze werken nauwelijks, ze hebben onbekende zeer negatieve bijwerkingen, en de ongekozen EU-muts heeft qua belangenverstrengeling miljarden naar Pfizer gesluisd. Wie wakker is, weet dat allang.”
Maar nu even niet
Fysiotherapeut Auke Wagenmakers stelt: “Wat is het ook een vuile beerput.”
“Transparantie en openheid zijn heel belangrijk volgens Von der Leyen en de EU. Maar nu even niet,” constateert oud-Statenlid Eelco van Hoecke.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Enorme opstand in Frankrijk op nationale feestdag: ‘Revolutie! Revolutie!’
Moordaanslag op Russische generaal die banden tussen Hunter Biden en biolabs in Oekraïne blootlegde
Europarlementslid eist dat Nederland samenwerking met World Economic Forum onmiddellijk stopzet
Knagend geweten: mensen uit de farmaceutische industrie doen boekje open
That Sugar Film: We eten ons letterlijk ziek aan suiker
Aardbeien bestrijden borstkanker bij dieren. Werkt dit ook bij vrouwen?
Zwangere vrouwen opgelet! ‘Artsen die hieraan meewerken zijn misdadig bezig’
Pentagon ontwikkelt onderhuidse microchip die corona detecteert: ‘Griezelige ontwikkeling’
Vaccineren is gevaarlijk en sloopt gezondheid. Deze moeder legt uit waarom ze haar kinderen niet meer laat inenten