Voor That Sugar Film, die nu in de Nederlandse bioscopen is te zien, at de Australiër Damon Gameau dagelijks omgerekend 40 theelepels suiker. Volgens de documentaire eten we ons ziek aan suiker.
Gameau veranderde in twee maanden tijd van een energieke, afgetrainde man in een chagrijnig wrak. Hij kwam bijna 10 kilo aan, had last van een slecht humeur en kreeg een sterk vervette lever.
En hij at nog wel gezond. Dat wil zeggen: geen frisdrank, snoep en koekjes, maar yoghurt, vruchtensap en muesli. Hoe dat kan? De voedingsindustrie voegt aan heel veel eet- en drinkwaren heel veel suiker toe.
Eigenlijk overal zit suiker in
Het punt dat Gameau maakt, is dat eigenlijk overal suiker inzit, aldus hoogleraar Jaap Seidell van de Vrije Universiteit Amsterdam. “Hij laat zien dat je met een ogenschijnlijk gezond voedingspatroon toch heel veel suiker consumeert.”
Vaak krijgen de fabrikanten van frisdranken of fastfood de schuld, maar Gameau laat zien dat appelsap en Optimel-achtige dranken niet per definitie beter zijn, stelt Seidell.
Niet goed inschatten
Hoewel de meeste mensen ervan overtuigd zijn dat ze niet te veel suiker eten, eet de gemiddelde Nederlander ruim 17 suikerklontjes per dag. Dubbel zoveel als goed is. Eén van de redenen is dat we niet goed inschatten hoeveel suiker er in welke voeding zit.
Een te hoge suikerconsumptie kan leiden tot overgewicht, obesitas, diabetes en hart- en vaatziekten. Overigens is het vervangen van suikers door (kunstmatige) zoetstoffen niet beter voor de consument, zo oordeelde de Belgische consumentenorganisatie Test Aankoop onlangs.
Bekijk hieronder een trailer van de film:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Mini-zonnestelsel komt ons zonnestelsel binnen’
Betrapt: Pentagon betaalde pr-firma honderden miljoenen om nepfilmpjes van terroristen te maken
Mysterieus onbemand ruimtevliegtuig voedt complottheorieën
De donkere kant van landbouwreus Cargill: “In het Amazonegebied is soja het gewas van de dood”
Geld is bedacht om ons tot slaaf te maken. Politicus verklapt tijdens dit interview hoe we al sinds mensenheugenis worden misleid
Zwaar aan de pillen: Dader schietpartij Oregon slikte vijf soorten medicijnen en leed aan Asperger
Vreedzame revolutie IJsland gecensureerd (video)
Britten op zoek naar getuigen van UFO boven Hoegaarden
“Het basisinkomen werkt, zelfs als 90% van de mensen de hele dag blowt en videospelletjes speelt”