Miljardair Bill Gates lobbyt voor de afschaffing van contant geld. Hij wil cash vervangen door elektronisch geld.
Zijn Bill & Melinda Gates Foundation vormde samen met de Amerikaanse overheid, Citibank, Visa en Mastercard de Better Than Cash Alliance, die cashgeld wil uitbannen.
Gates geeft veel instituten en overheden geld om hem te helpen in zijn strijd tegen contant geld, zegt de Duitse financieel journalist, econoom en schrijver Norbert Häring.
Meest waardevolle gegevens
Waarom doet hij dit? Volgens Häring zijn Microsoft en andere IT-bedrijven uit op de gegevens van klanten. Daarnaast kunnen overheden burgers op deze manier makkelijker in de gaten houden.
Bedrijven als Microsoft willen alles digitaliseren om meer gegevens te kunnen verzamelen, aldus Häring. “Financiële gegevens zijn de meest waardevolle gegevens.”
Hij zei verder dat de wereldwijde lockdown wordt gebruikt om contant geld verder uit te bannen. “Banken zeggen tegen hun klanten dat cashgeld vies is, terwijl er geen bewijs is dat het virus op deze manier kan worden overgedragen. De meeste gezondheidsexperts zeggen dat Covid-19 niet overdraagbaar is via geld.”
Niets te maken met democratie
Als we geen contant geld meer kunnen gebruiken, is onze bankrekening haast een compleet logboek van ons leven. Iedereen die toegang heeft tot deze informatie kan zien waar we zijn geweest en wat we hebben gedaan. Kwaadwillenden kunnen deze informatie gebruiken om mensen te chanteren of kapot te maken. Dit heeft niets te maken met democratie en een vrije samenleving, zegt de journalist.
Hij merkt dat veel rechtse partijen tegen de afschaffing van cash zijn omdat het een bedreiging vormt voor onze vrijheden. Links is in dit opzicht helaas erg naïef, besluit hij.






Hoe je op twee plaatsen tegelijk kunt bestaan
Nóg een huisarts gestopt: ‘Er moet waarschijnlijk iets nog ergers gebeuren voordat mensen gaan opstaan’
Advocaat luidt noodklok over sterfgevallen na prik: ‘Deze geluiden moeten naar buiten komen’
Tijdreizen is mogelijk en deze natuurkundige laat zien hoe
“Belazerd”: Vrijwilligers stoppen vanwege torenhoge directiesalarissen goede doelen
Spaanse onderzoekers ontdekken weer iets nieuws in Pfizer-prik: WAT IS DIT?
Nu wetenschappelijk bewezen: baking soda is goedkope en veilige manier om auto-immuunziekten te bestrijden. Big Pharma kan wel inpakken
Larry King: legalisering cannabis is ‘logisch’ (video)
Door mens veroorzaakte klimaatverandering is onzin en deze wetenschapper maakt gehakt van de opwarmingstheorie