De Britse komiek Ricky Gervais gebruikte zijn openingsspeech van de Golden Globes dit jaar om Hollywood vakkundig te fileren. Vrijwel niemand bleef gespaard.
Al snel wendde hij zich tot de grote filmbazen in de zaal: “Over jullie viezeriken gesproken, het was een topjaar voor pedofielenfilms: Surviving R. Kelly, Leaving Neverland, The Two Popes…”
“Niemand gaat nog naar de film,” zei hij. “Het boeit mensen niet meer. Ze kijken niet meer naar de gewone tv. Iedereen kijkt Netflix.”
Epstein
Vervolgens maakte hij een stevig statement over de onlangs overleden pedofiel Jeffrey Epstein:
Je kunt ook het volledige eerste seizoen van After Life bingewatchen in plaats van deze show te bekijken. Dat is een serie over een man die zelfmoord wil plegen omdat zijn vrouw overleden is aan kanker. En dat is alsnog leuker dan dit. Spoiler alert: seizoen 2 komt eraan, dus hij heeft geen zelfmoord gepleegd, net als Jeffrey Epstein. Ik weet dat hij jullie vriend was, maar dat boeit me niet.
Prins Andrew
Er volgde zelfs een verwijzing naar prins Andrew, die goed bevriend was met Epstein:
The Irishman was te gek. Echt te gek. Lang, maar te gek. Het was niet de enige epische film. Neem Once Upon a Time in Hollywood, die was bijna drie uur lang. Leonardo DiCaprio was aanwezig bij de première en aan het einde van de film was zijn date te oud voor hem. Zelfs prins Andrew had zoiets van: kom op Leo, je bent bijna 50, man.
Greta Thunberg
Gervais zette de aanwezige sterren op hun plek:
Jullie zeggen wel dat je woke bent, maar neem nou de bedrijven waar jullie voor werken: Apple, Amazon, Disney… Als IS een streamingdienst zou beginnen, dan zouden jullie direct je manager bellen. Dus mocht je een award winnen vanavond, gebruik het podium dan niet om een politieke speech te houden. Jullie hebben niet het recht om mensen de les te lezen over wat dan ook. Jullie weten niets van de echte wereld. De meesten van jullie zaten korter op school dan Greta Thunberg. Dus als je een prijs wint: kom het podium op, neem je award in ontvangst, bedank je manager en je god, en rot op.
Bekijk de volledige speech hieronder:
Ricky Gervais kicks off The #GoldenGlobes. pic.twitter.com/ZSdqiWMudx
— NBC Entertainment (@nbc) January 6, 2020
[NBC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Kinderen leren meer in buitenaardse schepen dan op school’
Von der Leyen legt hier uit: niet u, maar de EU bepaalt wat u wel en niet mag zien
CIA financiert onderzoek naar weermanipulatie
President Tanzania weigerde mee te gaan in coronahysterie, nu is hij dood
Wisseling van de wacht: vastlopende systemen van het oude paradigma
Democratie is dood: in Europa is een coup gaande tegen rechtse bewegingen
Bekijk deze ‘historische’ toespraak van AfD-leider Alice Weidel, ze gaat helemaal los
Journalist: ‘Als er deze winter weer lockdowns komen, kun je toch wel stellen dat die vaccins niet de oplossing zijn’
Grote internationale weerstand tegen ‘criminele onteigeningsbeleid van onze roverheid’