Vlak voor de feestdagen verscheen er op de website van het RIVM een publicatie over een samenwerkingsovereenkomst die het instituut heeft getekend met de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC. Aan deze overeenkomst, die enkele maanden daarvoor was ondertekend, is nauwelijks ruchtbaarheid gegeven.
Deze zomer vloog een Nederlandse delegatie naar het CDC om onder toeziend oog van koning Willem-Alexander en koningin Maxima een samenwerkingsovereenkomst te tekenen.
Corien Swaan, coördinator (pandemische) paraatheid bij het RIVM zegt dat de samenwerking ‘initieel voortkomt uit de mondiale gezondheidsstrategie van de ministeries van VWS en Buitenlandse Zaken, én uit de strategie van het RIVM om internationaal proactief samen te werken op strategische thema’s’.
IHR implementeren
Daarnaast is zowel het CDC als het RIVM een WHO-samenwerkingscentrum op het gebied van infectieziektenparaatheid en van de monitoring en evaluatie van de Internationale Gezondheidsregeling (IHR).
WHO-samenwerkingscentra zijn instellingen die de WHO aanwijst om activiteiten uit te voeren ter ondersteuning van de programma’s van de WHO. “We helpen als WHO-samenwerkingscentrum de WHO om in de EU de IHR te implementeren,” licht Swaan toe.
Op welke onderwerpen gaat Nederland met het CDC samenwerken? Het verbeteren van de wereldgezondheid vanuit een One Health-benadering, op het gebied van het monitoren en evalueren van de IHR. Ook gaan ze de effecten van ‘klimaatverandering’ op de gezondheid monitoren en adresseren.
Formeel kader
Willem-Alexander en Maxima spraken in de hoofdvestiging van het CDC met onderzoekers en wetenschappers over gezondheid in relatie tot het ‘veranderende klimaat’.
“We kunnen veel leren van elkaars expertises,” aldus Swaan, die ook hoofd is van het WHO-samenwerkingscentrum RIVM/LCI (Landelijke Coördinatie Infectieziektebestrijding).
“De meerwaarde van deze samenwerkingsovereenkomst is dat we nu een formeel kader hebben waarin we beter met elkaar kunnen afstemmen. En we kunnen nu nog beter met elkaar afstemmen hoe we als samenwerkingscentrum de WHO verder kunnen helpen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Wat zijn jouw goede voornemens?
Waarom zit er grafeenoxide in de covidprikken, wat zit er nog meer in en wie is verantwoordelijk?
Generaal-majoor Albert Stubblebine diende 32 jaar in het leger. Luister goed naar wat hij zegt over 9/11
Anneke Lucas interviewt Yvonne van Riemsdijk over satanisch ritueel misbruik door elite, dit maakte ze mee
Deze mail kreeg de gemeente Brunssum na verbod op vertoning van film die klimaatgekte aan de kaak stelt
Patholoog over mysterieuze bloedproppen: ‘Ik ben er 80-90% zeker van dat ze worden veroorzaakt door de vaccins’
Is DMT de schakel tussen ons bewustzijn en andere realiteiten?
In Duitsland is de beer los, maar minister Kuipers slaapt lekker door
Het einde van Macron: partij brokkelt af terwijl parlementsleden opstappen. ‘Geen weg meer terug’