De Russen hebben in Oekraïne een gepantserd voertuig van het Oekraïense leger veroverd, meer specifiek van het beruchte Azovbataljon.
Het voertuig, dat uniek in zijn soort is, was een paradepaardje. Nu is het in handen gevallen van de Russische troepen.
Een Russische soldaat zei tegen de Amerikaanse journalist Patrick Lancaster dat het pantservoertuig is veroverd in de Donbass in het oosten van Oekraïne. Het was begraven door het Oekraïense leger en vervolgens opgegraven door de Russen.
Video verwijderd? Klik hier…
Showmodel
Het is gebouwd op het chassis van een tank van het type T-64. Er zijn twee geschutskoepels op gemonteerd in plaats van één. Het voertuig is veel zwaarder dan de T-64-tank, waardoor hij langzamer en minder wendbaar is.
Het pantservoertuig is opmerkelijk genoeg helemaal leeg van binnen en bevat geen motor of wapens, alsof het een showmodel is.
5 miljoen
Volgens de Oekraïense media en het Azovbataljon is er veel geld geïnvesteerd in deze tank, omgerekend zo’n 5 miljoen dollar. Dit model zou een makkelijk doelwit zijn op het slagveld, zei de soldaat tegen Lancaster.
De journalist toont ook de pr-video die het Oekraïense leger en het Azovbataljon maakten over deze zogeheten Azovets-tank.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hillary Clinton is een maffiabaas. Voormalig president doet ontluisterend boekje open
Tattoo-koningin kondigt aan dat ze haar zoontje niet zal laten vaccineren. Deze krachtige boodschap schreef ze op Instagram
Voedsel voor het brein
Steeds minder Nederlanders geloven dat de aarde opwarmt door toedoen van de mens. Bekijk de resultaten
Niet kanker, maar chemotherapie doodt veel kankerpatiënten, onthult onderzoek. Zijn er alternatieven?
Grote Nederlandse krant wil niet publiceren over spraakmakend onderzoek naar oversterfte, redacteur ‘begreep rapport niet’
‘Hugo de Jonge verdient het om met pek en veren de Tweede Kamer uitgejaagd te worden’
Nederlandse arts heeft verbluffende nieuwe technologie voor mensen met prikspijt of vaccinatieschade
Pentagon ontwikkelt onderhuidse microchip die corona detecteert: ‘Griezelige ontwikkeling’