Er lijkt een Twitter-rel in de maak tussen Russische diplomaten en de NAVO. Op de sociale netwerksite hebben de Russen namelijk een foto van speelgoedtanks geplaatst. De spottende foto zou volgens hen ‘het bewijs van de NAVO’ zijn dat Rusland Oekraïne binnenvalt.
Het onderschrift bij de foto, die op het account van de Russische ambassade in de Verenigde Arabische Emiraten werd geplaatst, luidt als volgt: “Het laatste bewijs van de NAVO dat het Russische leger Oekraïne binnenvalt is gelekt! Het lijkt erop dat dit het overtuigendste bewijs ooit is!”
#NATO’s latest evidence of #Russian armor invading #Ukraine has been leaked! Seems to be the most convincing ever! pic.twitter.com/nMdXdILX6q
— Russian Embassy, UAE (@RusEmbassyUAE) September 3, 2014
Onlangs zei een anonieme hoge militair van de NAVO tijdens een briefing in het militaire hoofdkwartier in Casteau nabij Bergen dat ongeveer duizend Russische militairen actief zijn in het oosten van Oekraïne. De foto van de Russische ambassade is een reactie op de satellietbeelden die volgens de NAVO zouden bewijzen dat er Russische troepenbewegingen zijn en dat die troepen deelnemen aan militaire acties. Rusland ontkende de aantijgingen.
Volgens de Russische ministerie van Defensie maakt de NAVO zich volkomen belachelijk. Daarnaast hebben zeven Amerikaanse oud-inlichtingenofficieren gezegd dat de satellietbeelden erg doen denken aan de dubieuze, bewerkte foto’s die 12 jaar geleden werden gebruikt om de inval in Irak te rechtvaardigen.
Eerder was er al een relletje tussen Canadese en Russische diplomaten. Nadat tien Russische parachutisten op Oekraïens grondgebied waren aangehouden, verklaarde Moskou dat de militairen per ongeluk de grens waren overgestoken. De Canadese NAVO-delegatie plaatste vervolgens een landkaart op Twitter om Russen te helpen ‘die maar blijven verdwalen en de grens met Oekraïne oversteken’.
Geography can be tough. Here’s a guide for Russian soldiers who keep getting lost & ‘accidentally’ entering #Ukraine pic.twitter.com/RF3H4IXGSp
— Canada at NATO (@CanadaNATO) August 27, 2014
De Russische afvaardiging plaatste vervolgens ook een landkaart waarop de Krim als Russisch grondgebied werd aangeduid. “Om onze Canadese collega’s te helpen met de hedendaagse geografie van Europa,” stond er toen bij.
Helping our Canadian colleagues to catch up with contemporary geography of #Europe @CanadaNATO pic.twitter.com/MjzRxpFFfN
— Russians at NATO (@natomission_ru) August 28, 2014
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ze beschadigen de levende cellen in ons lichaam. Dit is wat je niet mag weten over mobiele telefoons
‘Het RIVM is de grootste verspreider van desinformatie in dit hele covidschandaal’
Kraai sleet van dak af (video)
Kuzu fileert coronabeleid: ‘Twee jaar lang is Nederland besodemieterd, bedonderd en geflasht’
Britse overheid vernietigde op grote schaal documenten over koloniale wandaden
Luitenant-kolonel over ongekend hoge oversterfte bij werkenden: ‘Dit is apocalyptisch’
Oud-parlementslid zegt wat geen enkele andere politicus durft te zeggen: ‘Ze hebben 90 procent niet meer nodig’
‘De gevolgen van deze James Webb-telescoop-inzichten zijn gigantisch’
VVD-fractievoorzitter Hermans krijgt er flink van langs: ‘Jullie oerdomme energietransitie veroorzaakte dit’