Buitenland

‘Russische’ droneaanval Leipzig: luchthavenmedewerker onthult dat alles in scène was gezet

Help ons door deze informatie met jouw vrienden op je socials te delen!

De zogenaamde droneaanval in Leipzig die twee weken geleden het Europese nieuws domineerde en onmiddellijk werd aangegrepen om Rusland de schuld te geven, blijkt van begin tot eind in scène te zijn gezet. Een luchthavenmedewerker heeft in een anonieme geluidsopname onthullende details naar buiten gebracht die serieuze vraagtekens plaatsen bij het officiële verhaal — en bij de westerse leiders die dat verhaal zonder voorbehoud overnamen.

Wat er officieel werd beweerd

Volgens de Duitse autoriteiten werd er bij de luchthaven van Leipzig een drone aangetroffen die was uitgerust met explosieven. Twee verdachten zouden banden hebben met Rusland, zo luidde de conclusie. Moskou ontkende iedere betrokkenheid, maar dat maakte weinig indruk. Binnen de kortste keren stonden tientallen westerse regeringsleiders klaar met vrijwel identieke verklaringen, alsof ze van hetzelfde script lazen. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen ontbood zelfs de Russische ambassadeur. Dat zijn stevige diplomatieke stappen voor een zaak waarbij geen rechter zich heeft uitgesproken en geen enkel bewijsmateriaal openbaar is gemaakt.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
De geluidsopname die alles op zijn kop zet

De Oekraïense journalist Anatolij Sharij publiceerde een geluidsopname van een luchthavenmedewerker die zijn verhaal deed over de bewuste nacht — met stemvervorming, ter bescherming van zijn identiteit. Wat de man vertelt, is ronduit schokkend. Het zou gaan om een alledaagse hobbydrone, het soort dat je zo van de plank bij MediaMarkt pakt. Zo’n apparaat is simpelweg niet in staat om ook maar iets te dragen naast zijn eigen gewicht, laat staan een explosief.

Zijn collega had de drone volgens zijn eigen verklaring gewoon met de hand opgepakt — zo dreigend was het apparaat. Maar wat daarna gebeurde, was volgens hem allesbehalve gewoon. Binnen twee à drie minuten stond de politie op de luchthaven, met bomopruimingsrobot en al. En — en dit is het opmerkelijkste detail — er waren ook al persvertegenwoordigers aanwezig. Midden in de nacht, op een beveiligd luchthaventerrein waar je overdag al een berg papierwerk nodig hebt om binnen te komen.

Explosief verscheen als bij toverslag op foto’s

De volgende ochtend zag de luchthavenmedewerker de beelden in het nieuws. Daarin was de drone te zien, maar nu lag er naast een Antonov-vliegtuig ook een explosief op de grond. Semtex, van Tsjechische makelij, zo meldden de media. Volgens de medewerker was dat explosief er die nacht niet bij geweest. Bovendien hebben gewone luchthavenmedewerkers helemaal geen toegang tot dat specifieke vliegtuig — het staat afgeschermd van de normale vloot die zij afhandelen.

De vraag die hij zelf luidop stelt: wat heeft Semtex van Tsjechische productie te maken met de Russische geheime dienst? Het verband ontbreekt volledig, maar dat heeft westerse media en politici er niet van weerhouden om die link te leggen.

De medewerker die de opname maakte, geeft aan dat zijn collega — degene die de drone feitelijk aantrof — achteraf door de autoriteiten nooit serieus is ondervraagd. Zijn verklaring, zijn ooggetuigenverslag, interesseerde niemand. Dat zegt misschien wel meer dan alle persverklaringen bij elkaar.

Ze blijven het proberen.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 5 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Back to top button
0
We lezen graag je reactie!x