Duitsland en de rest van Europa veranderen in iets wat lijkt op een ‘Vierde Rijk’. Dat schrijft de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een artikel voor de krant Rossiyskaya Gazeta.
“Dit doet denken aan historische gebeurtenissen: met hun huidige leiders veranderen Duitsland en de rest van Europa in een Vierde Rijk. De situatie is extreem alarmerend en we hoeven waarschijnlijk niet op de OVSE (Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa, red.) te rekenen voor hulp,” zegt hij in het artikel.
Net zoals vlak voor de Eerste en Tweede Wereldoorlog
Als voorbeeld noemde de Russische topdiplomaat de plannen van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen van 800 miljard euro voor ‘defensie’.
Lavrov wees er verder op dat de Duitse bondskanselier heeft opgeroepen tot de bewapening van Duitsland. Merz wil dat Duitsland het sterkste leger van Europa krijgt, ‘waarschijnlijk net zoals vlak voor de Eerste en Tweede Wereldoorlog’, aldus de minister.
Dienstplicht
Het versterken van het leger heeft ‘de hoogste prioriteit’, zei Merz. Ook hintte hij op herinvoering van de dienstplicht.
Lavrov verwees tot slot naar uitspraken van de Duitse minister van Defensie, die zich bereid heeft verklaard om Russische soldaten te doden.
Eerder beweerde NAVO-chef Rutte dat er ‘niets zinnigs’ uit de mond van Lavrov komt.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ze zei dat ze als kind werd meegenomen aan boord van een buitenaards schip. Deze grote krant steunt haar nu als congreslid
Professor vertelt waarom hij géén gevaccineerd bloed wil
10 Tips voor een waanzinnige start voor het nieuwe jaar…
Twee beroemde UFO-klokkenluiders sterven kort na elkaar. Dit had één van hen te vertellen over bouwwerken op de maan
Kenia stelt importverbod in op genetisch aangepast voedsel
Hoe België zijn ziel heeft verkocht aan het World Economic Forum: ‘Misselijkmakend’
Stress is de nieuwe sluipmoordenaar
We hebben nog stééds niemand die ons beschermt tegen hebzuchtige banken en verzekeraars
Ex-staatssecretaris van Landbouw vraagt zich af: is Nederland nog wel een democratie?