Vorige week werden de 27 EU-leiders het eens over het coronaherstelfonds. Premier Mark Rutte was ‘de grote dwarsligger’. Er komt 750 miljard euro beschikbaar voor de landen die het meest getroffen zijn door de coronapandemie. Maar liefst 209 miljard daarvan gaat naar Italië.
“Een historische dag voor Europa en voor Italië, twitterde de Italiaanse premier Conte. Italië krijgt 81 miljard van de EU om het land na de corona-epidemie weer op te bouwen en mag ook nog eens 127 miljard lenen tegen een zeer gunstige rente. Italië krijgt daarmee zelfs 36 miljard meer dan in het eerste voorstel van de EU.
Nederlandse miljarden stromen richting Italië. Dat is opmerkelijk, aangezien uit cijfers van de ECB blijkt dat de gemiddelde Italiaan twee keer zo rijk is als de gemiddelde Nederlander of Duitser. Waarom moet Nederland of Duitsland de portemonnee trekken voor Italië terwijl de rijkere Italianen gemakkelijk hun eigen overheid kunnen ondersteunen?
We staan bijna helemaal onderaan!
“Na 10 jaar Rutte is het gemiddeld vermogen per Nederlander spectaculair gedaald tot het niveau van Kroatië en Slowakije. Hij heeft met zijn Partij van, voor en door Ondernemers (VVD) het land gesloopt en al het geld via brievenbusfirma’s weggesluisd naar belastingparadijzen,” stelt Ed Roodbeen vast.
FvD-Statenlid Eelco van Hoecke voegt toe: “Tot dusverre het sprookje van Rutte en de VVD dat de EU heeft gezorgd voor meer rijkdom en banen in Nederland! We staan bijna helemaal onderaan!”
“Nederland geeft geld weg aan Zuid-Europa, terwijl onze huishoudens onderaan bungelen qua vermogen. Nederland is inmiddels een tweedewereldland. Schande! Huishoudens zijn steeds minder vermogend onder andere door verhoging van de btw en energiebelasting,” zegt zijn collega Martin Bos.
Ook FvD-voorman Thierry Baudet is boos:
Kaartje. Verdeling van rijkdom in Europa, per huishouden. Wat blijkt? Het “rijke” noorden is per saldo armer dan het “zielige” zuiden. En wij maar betalen via “steunfondsen”. Rutte heeft de belangen van Nederland echt verkwanseld bij de Europese top vorige week! #FVD pic.twitter.com/aiWKlAqtSL
— Thierry Baudet (@thierrybaudet) July 30, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





IC-verpleegkundige: ziekenhuis Tilburg verzwijgt ernstige bijwerkingen coronavaccin
Laat me eruit! Geestenjagers legden deze griezelige geluiden vast in oude kerk
Bedrijf komt met hoesje tegen gevaarlijke gsm-straling
Familie verdwaalde orka Morgan gelokaliseerd dankzij dialect
Volgens Rutte was het kabinet ‘misschien onbedoeld’ te hard over ongevaccineerden
Rode golf: Enorme stofstorm voor kust Australië (video)
Criminele ING-bankiers horen in de gevangenis. Kamerlid legt vinger op de zere plek
NOS-weerman Gerrit Hiemstra verspreidt nepnieuws over droogstaande rivier
Van Houwelingen waarschuwt in vurig coronadebat: ‘De druk zal de komende tijd genadeloos worden opgevoerd’