
Vorige week werden de 27 EU-leiders het eens over het coronaherstelfonds. Premier Mark Rutte was ‘de grote dwarsligger’. Er komt 750 miljard euro beschikbaar voor de landen die het meest getroffen zijn door de coronapandemie. Maar liefst 209 miljard daarvan gaat naar Italië.
“Een historische dag voor Europa en voor Italië, twitterde de Italiaanse premier Conte. Italië krijgt 81 miljard van de EU om het land na de corona-epidemie weer op te bouwen en mag ook nog eens 127 miljard lenen tegen een zeer gunstige rente. Italië krijgt daarmee zelfs 36 miljard meer dan in het eerste voorstel van de EU.
Nederlandse miljarden stromen richting Italië. Dat is opmerkelijk, aangezien uit cijfers van de ECB blijkt dat de gemiddelde Italiaan twee keer zo rijk is als de gemiddelde Nederlander of Duitser. Waarom moet Nederland of Duitsland de portemonnee trekken voor Italië terwijl de rijkere Italianen gemakkelijk hun eigen overheid kunnen ondersteunen?
We staan bijna helemaal onderaan!
“Na 10 jaar Rutte is het gemiddeld vermogen per Nederlander spectaculair gedaald tot het niveau van Kroatië en Slowakije. Hij heeft met zijn Partij van, voor en door Ondernemers (VVD) het land gesloopt en al het geld via brievenbusfirma’s weggesluisd naar belastingparadijzen,” stelt Ed Roodbeen vast.
FvD-Statenlid Eelco van Hoecke voegt toe: “Tot dusverre het sprookje van Rutte en de VVD dat de EU heeft gezorgd voor meer rijkdom en banen in Nederland! We staan bijna helemaal onderaan!”
“Nederland geeft geld weg aan Zuid-Europa, terwijl onze huishoudens onderaan bungelen qua vermogen. Nederland is inmiddels een tweedewereldland. Schande! Huishoudens zijn steeds minder vermogend onder andere door verhoging van de btw en energiebelasting,” zegt zijn collega Martin Bos.
Ook FvD-voorman Thierry Baudet is boos:
Kaartje. Verdeling van rijkdom in Europa, per huishouden. Wat blijkt? Het “rijke” noorden is per saldo armer dan het “zielige” zuiden. En wij maar betalen via “steunfondsen”. Rutte heeft de belangen van Nederland echt verkwanseld bij de Europese top vorige week! #FVD pic.twitter.com/aiWKlAqtSL
— Thierry Baudet (@thierrybaudet) July 30, 2020
Timmermans waarschuwt: ‘EU dreigt ten onder te gaan aan coronacrisis’
Extreem giftig arseen, lood en kwik: dit zijn enkele van de 55 elementen die zojuist in COVID-19-vaccins zijn gevonden
Kijk: Oxfordshire ontkracht ‘complottheorieën’ over klimaatlockdown in ‘dystopisch’ filmpje
Pepijn van Houwelingen botst met GroenLinks tijdens coronadebat: ‘Dit verhaal klopt van geen kant’
Natuurkundige heeft nieuw bewijs dat we personages in een hoogontwikkelde virtuele wereld zijn
‘Zet de farmaceutische industrie buitenspel’
Fleur Agema pakt Kuipers aan: ‘Hou op een heel land voor te liegen over de bedoeling van coronatoegangsbewijzen’
Congreslid Tulsi Gabbard: “Elke poging om de Syrische president Assad af te zetten is illegaal”
Professor komt tot de ontdekking dat het hartstikke goed gaat met de ijsbeer. Zo werd ze aangepakt door de klimaatbeweging