Onafhankelijke wetenschappers die onderzoek doen naar de oversterfte hadden al veel eerder de vaccinatiedata kunnen krijgen, zegt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De onderzoekers vragen al maanden om die data.
Het RIVM beweerde lange tijd dat de data niet vrijgegeven konden worden in verband met de privacywet. Dat is volgens AP-voorzitter Aleid Wolfsen een fabel. In de wet staat expliciet dat dit via aanvullende wetgeving kan en niet heel ingewikkeld is, zei hij tegen Nieuwsuur.
Wolfsen voegde toe dat de AP dit al meerdere keren onder de aandacht heeft gebracht bij het ministerie van Volksgezondheid. De minister van VWS had dus al veel eerder verstrekking van de gegevens mogelijk kunnen maken.
Vaccinatiegegevens van het RIVM kunnen wél worden gebruikt voor onderzoek naar oversterfte. Onderzoekers klaagden dat ze niet bij die gegevens konden vanwege de Europese privacywet AVG. Maar dat is een hardnekkig misverstand, zegt de Autoriteit Persoonsgegevens.#Nieuwsuur pic.twitter.com/OJUkdvlPNW
— Nieuwsuur (@Nieuwsuur) February 13, 2023
Gebrek aan competentie
In een brief aan de Kamer benadrukte de AP nog eens dat het geen enkel probleem is om geanonimiseerde data te verstrekken.
De overheid krijgt veel kritiek. Professor Armand Girbes, intensivist-klinisch farmacoloog en hoofd van de afdeling ICV van het VUmc, schrijft: “Zes maanden vertraging, feitelijk door gebrek aan competentie.”
Onwil
Oud-Kamerlid Henk Krol merkt op: “Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens is er geen reden waarom vaccinatiegegevens van het RIVM niet gebruikt zouden kunnen worden voor een onderzoek naar oversterfte.”
Hij citeert de groep onafhankelijke wetenschappers: “Dat had al veel eerder gemoeten.”
Columnist Marianne Zwagerman twittert: “Onwil.” Gezondheidswetenschapper Yvonne Simons zegt: “Weer voorgelogen en een half jaar vertraging in onderzoek naar de oversterfte.”
Laten we om te beginnen oversterfte gewoon moord noemen.
Alles is ons duidelijk geworden, alleen al de tegenwerking van de roverheid in deze kwestie, levert ons het onomstotelijk bewijs dat de spuit-campagne de grote oorzaak van de huidige oversterfte is
En wellicht is dat half jaar voldoende om met de cijfers geknoeid te hebben.
RIVM en consorten zijn bang en dat is maar goed ook.
Het moorden moet afgelopen zijn en zwaar bestraft worden!!!