Generaal Wilfred Rietdijk zei vorige week in een interview dat de regering en media gaan samenwerken om ervoor te zorgen dat nepnieuws de mensen niet of minder makkelijk bereikt.
De generaal noemde MH17 een voorbeeld van desinformatie waarmee Moskou de Nederlandse burgers zou manipuleren.
Uit andere, plausibele verklaringen en aangedragen bewijsmateriaal is tot op zeer grote hoogte een veel realistischer beeld te reconstrueren dan het officiële standpunt, stelt emeritus hoogleraar Kees van der Pijl op zijn blog.
Einde
In februari 2014 pleegden ultra-nationalisten in Oekraïne met steun van de NAVO een gewapende staatsgreep.
Op 16 juli dat jaar hadden de Russische president Poetin en Duitse bondskanselier Merkel een principeakkoord bereikt over de regeling van de crisis in Oekraïne, die een einde aan de burgeroorlog zou hebben gemaakt.
Poetin en Merkel spraken elkaar in Brazilië, waar op dat moment de BRICS-bank werd opgericht. Die moet fungeren als alternatief voor het IMF en de Wereldbank.
Bijzonder schadelijk
Op dezelfde dag stelde de VS nieuwe sancties in tegen Rusland, die vooral voor de EU-landen bijzonder schadelijk waren.
Op 17 juli vloog Poetin terug naar Moskou. Hij passeerde Warschau een half uur nadat MH17 over die stad was gevlogen.
De Boeing van Malaysia Airlines werd vlak bij de Russische grens in het oosten van Oekraïne neergehaald.
Heel dichtbij
De Nederlandse regering en de media weten wie dat gedaan heeft, maar volgens meer geloofwaardige deskundigen, die genegeerd worden, is dat niet zeker, aldus Van der Pijl.
Als je meeneemt dat Oekraïne zowel inzake het veiligheids- als het strafrechtelijk onderzoek de garantie eiste en kreeg dat niets naar buiten zou komen wat Kiev niet van tevoren heeft goedgekeurd, dan kom je heel dicht bij een antwoord op de schuldvraag, zegt hij.
Hofleveranciers van nepnieuws
De Nederlandse regering en media blijven hardnekkig de meest onwaarschijnlijke scenario’s herhalen en het is dus broodnodig dat de informatievoorziening niet beperkt blijft tot deze hofleveranciers van nepnieuws, klinkt het.
“Want dát is het grote probleem met de voorstelling van zaken door generaal Rietdijk: het klopt gewoon niet,” stelt Van der Pijl.
“Net zo min als Russiagate in Washington en nog veel meer sprookjes van Moeder de Gans die niettemin dagelijks worden herhaald,” besluit hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gelekt beleidsplan onthult hoe overheid ons misleidt over corona: ‘Confronterend’
In dit voormalige ziekenhuis in Den Haag komt een omvolkingscentrum (maar daar mag je het niet over hebben van de politie)
Schutter van Las Vegas ‘handelde niet alleen’. Wat betekent dit voor het officiële verhaal?
Vader behandelt epilepsie zoontje succesvol met medicinale cannabis
Schutter Nieuw-Zeeland gehersenspoeld door valse vlag-operatie 9/11. Politiek analist reageert op bloedbad
Betaald van uw belastinggeld: door Westen gesteunde jihadisten slachten in Syrië mannen, vrouwen, kinderen en baby’s af
Ralf Dekker over Oekraïne-oorlog: ‘Veel van die dingen zijn gestaged’
Het draait om geopolitiek, het onder druk zetten van andere landen. Deze Greenpeace-activist ontdekt de waarheid over chemtrails
Maastricht UMC: van de 10 coronapatiënten op de afdeling hebben ten minste 9 een vaccin gehad