In Brazilië zijn verschillende overheidsgebouwen bestormd. De Braziliaanse oud-president Bolsonaro heeft de bestorming op Twitter veroordeeld.
“Vreedzame protesten zijn onderdeel van de democratie. Maar het plunderen en binnendringen van overheidsgebouwen […] vallen daar niet onder,” schreef Bolsonaro, die sinds kort in Florida verblijft.
In Brasilia zijn minstens 400 mensen opgepakt na de bestorming van het hooggerechtshof, het parlementsgebouw en het presidentiële paleis. Volgens de demonstranten dankt de nieuwe president, Luiz Inacio Lula da Silva, zijn verkiezingsoverwinning aan fraude.
Brazilië. Dit is waar doelgerichte extreme polarisatie toe leidt: ondermijning van de democratie. Gewoon, omdat je het licht in de ogen van ander niet gunt. De democratie en rechtsstaat moeten elke dag verdedigd worden tegen hen die ze kapot willen maken. Elke dag weer. https://t.co/Xbeyfbz0dl
— Laurens Dassen (@DassenLaurens) January 8, 2023
Ben jij niet diegene die een verbod wil
Volt-leider Laurens Dassen reageert: “Brazilië. Dit is waar doelgerichte extreme polarisatie toe leidt: ondermijning van de democratie. Gewoon, omdat je het licht in de ogen van de ander niet gunt. De democratie en rechtsstaat moeten elke dag verdedigd worden tegen hen die ze kapot willen maken. Elke dag weer.”
Annelies Strikkers merkt op: “Was jij niet diegene die een gesprek initieerde in de achterkamertjes met verschillende fractievoorzitters om de ‘aanpak’ van FVD te bespreken? Ben jij niet diegene die een verbod wil voor de grootste ledenpartij van Nederland?”
Achterbakser kan bijna niet
Eind november kwam een aantal fractieleiders uit de Tweede Kamer bijeen op uitnodiging van Dassen om te praten over ‘ondermijning van de democratie in brede zin’. Directe aanleiding was ‘wat afgelopen weken gebeurd is rond’ Forum voor Democratie.
“Uitgerekend Dassen wil FVD verbieden. De man wiens partij ons met huid en haar wil uitleveren aan de ondemocratische EU,” zei oud-Statenlid Eelco van Hoecke toen.
PVV-leider Geert Wilders merkte al dat bij de stemmingen in de Tweede Kamer bijna alle collega-fractievoorzitters afwezig waren. “Ze waren dus afwezig tijdens de stemmingen om in het geniep te praten over het verbieden van FVD. Achterbakser kan bijna niet. En wat een totalitair gedrag van die collega-fractievoorzitters: onwelgevallige meningen verbieden. Het nieuwe fascisme zal zich antifascisme noemen.”
Zo gevaarlijk ben jij dus
Overigens: toen de Hongaarse premier Orban in oktober vorig jaar aankwam bij de EU-top in Praag, werd hij opgewacht door een joelend groepje Volt-demonstranten. “De enige juiste ontvangst voor iemand die de rechtsstaat afbreekt en journalisten de mond snoert,” vond Dassen.
Waarop vastgoedondernemer Erik de Vlieger zei: “Zo gevaarlijk ben jij dus.”
Allereerste plasticvrije pop-up supermarkt ter wereld geopend in Nederland. Neem hier alvast een kijkje
FBI doet geheimzinnig over mogelijke UFO-waarneming: ‘Langwerpig, cilindervormig object’
Klimaatfonds Timmermans gekraakt: ‘Wat hier gebeurt is gewoon krankzinnig’
Imam Salam tijdens verhoor in Tweede Kamer: ‘U moet naar mij luisteren, ik ben hier de baas’
Deze schokkende video laat zien hoe de politie met getrokken wapens een huis binnendringt om een ongevaccineerde peuter mee te nemen
NOS aan kop in overzicht van vooringenomenheid bij Nederlandse media: ‘Dit gaat een gamechanger worden’
BlackRock-recruiter onthult hoe politici worden ‘gekocht’: ‘Oorlog is goed voor de zaken’
5000 jaar oude piramide gesloopt door Peruaanse bouwbedrijven
Brekend: “Vlucht MH370 bij Diego Garcia uit de lucht geschoten door Amerikaanse luchtmacht”