Stientje van Veldhoven (D66) is beoogd minister van Klimaat en Groene Groei.
In Den Haag bevindt zich het door het World Economic Forum gerunde ‘Platform for Accelerating the Circular Economy’ (PACE), dat op 27 januari 2020 bekendmaakte dat toenmalig staatssecretaris Van Veldhoven was toegetreden tot de bestuursraad.
Dat terwijl ze pas op 19 juli 2021 haar vertrek als staatssecretaris aankondigde. Zij combineerde dus anderhalf jaar een functie bij een NGO gelieerd aan het WEF en gesubsidieerd door de Nederlandse staat met haar secretariaat, wat niet is toegestaan, schreef econoom Wouter Roorda voor Wynia’s Week.
Publiek geld
De activiteiten op het terrein van de circulaire economie zijn ondergebracht bij het Europese hoofdkwartier van het World Resources Institute (WRI) in Den Haag.
Van Veldhoven werd na haar vertrek vicepresident en directeur Europa bij het WRI. Ze gaf daarmee leiding aan de activiteiten die zij als bewindsvrouw met publiek geld naar Nederland haalde, aldus Roorda.
Verbijsterend
“Zo vermengde beoogd klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) een vorige positie als bewindspersoon met de belangen van haar volgende baan bij een WEF-gelieerde NGO, waarvoor ze vroegtijdig uit het kabinet stapte,” zegt Syp Wynia, hoofdredacteur van Wynia’s Week.
“En dan ook nog gewoon via de draaideur terug het kabinet in. Verbijsterend.”
It’s a big club, and you ain’t in it.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






James Woods over oorsprong coronavirus: ‘Dit is best verontrustend’
De wereld ontwaakt: geometrie van geluid (video)
President Poetin: “Amerika is geen democratie, verkiezingen worden vervalst”
3-jarige heeft hetzelfde IQ als Einstein
Verkiezingssoftware getest door bedrijf van oud-D66-fractievoorzitter
Eet smakelijk: Bill Gates ‘wil dat wij tumoren eten’
Vanaf morgen kent Nederland medische apartheid, maar voor Kamerleden ‘geldt dit allemaal niet’
Mysterie rond vermiste Boeing opgelost?
Rob Jetten, die voor zijn bruiloft met 300 gasten naar Spanje vliegt, klaagt dat het kabinet het klimaatdoel niet haalt