Hugo de Jonge is voorgedragen als commissaris van de Koning in Zeeland. Hij nam de taken van zijn voorganger al sinds 15 september waar en zou dat eigenlijk een half jaar doen, maar neemt nu hoogstwaarschijnlijk definitief het stokje over.
Als commissaris van de Koning wil De Jonge vooral inzetten op groei van de provincie. In zijn rol als minister van VWS werd hij het meest bekend, door de vele persconferenties in de coronatijd.
“Mijn werk en leven te mogen wijden aan Zeeland en de Zeeuwen is een voorrecht, een eer en een grote verantwoordelijkheid. Met hart en ziel en opgerolde mouwen aan de slag voor Zeeland,” schrijft De Jonge op sociale media.
Arm Zeeland
Daar regent het kritische reacties. “Aandoenlijk toch altijd weer die dankbare nederigheid van weer een kartel-politicus die een niet verkiesbaar baantje krijgt toegeschoven: ‘wie ben ik dat ik dit mag doen’,” aldus jurist Theo Hiddema.
Radiolegende Erik de Zwart voegt toe: “Arm Zeeland.”
Diep triest
“Dit is echt diep triest,” vindt oud-senator Henk Otten. “Deze man had al in 2021 de laan uitgestuurd moeten worden. Ik heb dat toen als enige geprobeerd. Alleen de PVV steunde ons toen.”
“Schandalig dat deze enorme prutser – die verantwoordelijk is voor de grootste polarisatie in Nederland sinds de Tweede Wereldoorlog – wordt beloond met dit overbetaalde luizenbaantje. Ons antieke politieke systeem is totaal verziekt,” stelt Otten.
Het Bredase gemeenteraadslid Iwan Dienjes merkt nog op: “Iets in me zegt dat ‘Zeeland’ dat helemaal niet wil.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Must see: “Ik ben in Syrië geweest. Onze media liegen over wat daar gebeurt”
Breaking: Rusland, India en Iran betalen niet langer in dollars
Europarlementariër: dit is pas voorbij als al deze verachtelijke mensen ter verantwoording zijn geroepen of berecht
Ook de Reclame Code Commissie zat in de censuurbrigade van ministerie VWS en dit waren de gevolgen
Oostenrijkse oud-minister vlucht noodgedwongen naar Rusland, en dit is de opmerkelijke reden
Ophef om uitspraak D66-Kamerlid De Groot over ‘gestreste wormen’: ‘Knettergek!’
Wybren van Haga: de linkse elite wil een collectivistisch systeem waarbij het gewone volk de klos is
Pakistan: Coronavaccin geweigerd? Dan blokkeert de overheid je simkaart!
Wanneer gaan de eedafleggers of kroonvertegenwoordigers het hier eens over hebben?