De EU moet de coronacrisis bestrijden met de uitgifte van gezamenlijke obligaties ter waarde van 1000 miljard euro, schrijft de Amerikaanse miljardair George Soros voor Project Syndicate. Deze zogeheten eurobonds zouden nooit terugbetaald hoeven te worden.
“De EU staat voor een once in a lifetime-oorlog tegen een virus dat niet alleen mensenlevens bedreigt, maar ook het voortbestaan van de Unie,” zegt Soros.
“Als lidstaten hun grenzen gaan beschermen tegen andere lidstaten, dan haalt dat het principe van solidariteit – waar de EU op is gebouwd – onderuit,” voegt hij toe.
Mirjam152 reageert op Twitter:
Aha, de redder v.d. wereld Soros laat van zich horen. De EU moet snel eeuwigdurende eurobonds instellen die nooit afgelost hoeven te worden. Wat een goed en realistisch idee! Zal de waarde van geld ten goede komen. https://t.co/KoeybkPQrc?
— Mirjam152 (@Mirjam152) April 21, 2020
Nederland als pinautomaat
Zuid-Europa wil de eurobonds donderdag op de Europese Raad invoeren via de EU-begroting. De Duitse bondskanselier Merkel is al akkoord. In Nederland blokkeert de coalitie een debat hierover.
Door de coronabonds zou de EU-begroting veel hoger worden. Nederland is al de grootste nettobetaler en zou dan ook netto het meeste extra betalen.
Als Rutte ‘ja’ zegt tegen de eurobonds, is Nederland in feite een pinautomaat met de pinpas in Rome, Parijs en Madrid, en hebben we niets meer te zeggen over ons geld.
Opdat we niet vergeten:
Great meeting Dutch Prime Minister @MinPres at @MunSecConf. A very Impressive European statesman! ???? #msc2020 #markrutte pic.twitter.com/iTXAZZa01o
— Alexander Soros, PhD (@AlexanderSoros) February 16, 2020







Kuipers krijgt veeg uit de pan: ‘Dit is niets anders dan volksverlakkerij, om niet te zeggen: oplichterij’
Kamermeerderheid vindt ‘waanzinnig voorstel’ om 66 miljard belastinggeld extra te storten helemaal prima
Grottenstelsel is zo groot dat het een eigen weersysteem heeft
VIDEO: Mysterieuze groene vuurbal verbijstert inwoners Californië
De EU is veranderd in een gevangenis. Britse minister haalt fors uit
‘Ooit zal Atlantis herrijzen’ (video)
Verbod op kwikvullingen in Europa. Is dit het begin van het einde?
Walvis bedankt bevrijders met schitterende show (video)
Tempel van Atlantis gevonden op de Bahama’s?