Onderzoekers uit Michigan ontdekten dat gevaccineerde kinderen meer risico liepen op chronische aandoeningen, maar hebben hun bevindingen nooit gepubliceerd. De krant The Epoch Times heeft de hand weten te leggen op de studie.
Het onderzoek is uitgevoerd door medewerkers van Henry Ford Health in Detroit. Dr. Marcus Zervos en zijn collega’s bestudeerden bijna 20.000 kinderen die geboren waren tussen 2000 en 2016. Op 10-jarige leeftijd had 57 procent van de gevaccineerde kinderen een chronische aandoening, zoals astma en eczeem, tegenover slechts 17 procent van de ongevaccineerde kinderen.
Advocaat Aaron Siri was de eerste die over de studie berichtte. Hij deed dat met een nieuw boek: ‘Vaccines, Amen: The Religion of Vaccines’.
Dit fragment over de studie is afkomstig uit de film ‘An Inconvenient Study’:
Bombshell vax vs. unvax study finally sees the light of day — and the results are staggering.
Dr. Marcus Zervos led the study, but he decided not to publish it because “publishing something like that, I might as well retire. I’d be finished.”
Here’s what the study revealed:
— Vigilant Fox 🦊 (@VigilantFox) October 13, 2025
Onderzoek paste niet in ons straatje
The Epoch Times vroeg hoofdonderzoeker Zervos waarom de studie nooit gepubliceerd is. Zervos vroeg in welk boek de studie wordt behandeld. Toen de krant zei dat het om een boek van Siri gaat, bleef het stil. De coauteurs zwegen in alle toonaarden.
Volgens Henry Ford Health is de studie niet gepubliceerd omdat hij ‘niet voldeed aan de strenge wetenschappelijke standaarden’ van het instituut. Lees: het onderzoek paste niet in ons straatje. Een woordvoerder herhaalde nog eens de veilig en effectief-mantra.
Vreesden voor hun baan
Siri had in 2017 een ontmoeting met Zervos en stelde voor om de gezondheid van gevaccineerde en ongevaccineerde kinderen te vergelijken. De advocaat vroeg hem om de onderzoeksresultaten te publiceren, ongeacht de uitkomsten. Zervos beloofde dat te doen.
In 2020 ontving Siri een kopie van het onderzoek. Zervos en één van de coauteurs zeiden dat ze het van hun bazen niet mochten indienen voor publicatie en dat ze vreesden voor hun baan.
Bekijk de film:
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






CU-leider Mirjam Bikker ‘steekt qua hypocrisie haar voorganger naar de kroon’
Driedubbele zon in lucht boven China (video)
Zijn raketmotoren achterhaald? (video)
Explosie aantal hartaandoeningen weggewuifd als ‘postpandemische stressstoornis’
BBB stemt tégen motie van wantrouwen tegen Von der Leyen: ‘U keurt hiermee schandelijke dictatoriale praktijken goed’
Paus Franciscus krijgt veeg uit de pan na lovende woorden over WEF: ‘Hij steunt de globalistische coup’
Oekraïne en Nederland gaan samen drones produceren (en tweelingbroer van staatssecretaris is directeur van drone-bedrijf)
Nummer 10 van DENK: “Terreurgroep IS opgezet door Israëliërs”
“Een asteroïde vernietigt tussen 21 en 28 september de aarde”