De 16-jarige Jouke werd tijdens een boerenprotest in Heerenveen beschoten door de politie. In eerste instantie meldden de media dat hij op de politie zou zijn ingereden en was opgepakt op verdenking van poging tot doodslag.
Beelden die massaal werden gedeeld op social media toonden echter dat de jonge boer met een grote boog om de politieblokkade heen reed en van achteren werd beschoten. Het duurde dan ook niet lang voordat Jouke werd vrijgelaten. Dat niet alleen: de schade aan de trekker wordt vergoed.
Hoofdcommissaris Gery Veldhuis van de politie-eenheid Noord-Nederland zei in NRC dat de agent die gericht schoot, ‘vreesde voor de veiligheid’ van de medewerkers met wie hij daar optrad. Hij denkt dat er sprake was van ‘een verkeerde inschatting’.
(Video verwijderd? Klik hier...)
We zijn nog niet klaar met dit voorval
Boerenactiegroep Farmers Defence Force laat het er niet bij zitten en gaat aangifte doen tegen de schietende agent. Voorman Mark van den Oever zei dat ‘we nog niet klaar zijn met dit voorval’.
“Wij als FDF hebben besloten dat we aangifte gaan doen wegens poging tot moord en tevens gaan wij aangifte doen wegens excessief geweld tegen vreedzame demonstranten,” zegt hij in een videoboodschap.
Deze keer nemen wij de politie de maat
“Zoals jullie allemaal hebben kunnen zien in de filmpjes werd er ook een grijze auto aangehouden met getrokken pistool en een MF-trekker (Massey Ferguson, red.) met een bestuurder die ook een getrokken pistool op zich gericht kreeg,” zei Van den Oever.
“Wij gaan dit zaakje uitzoeken en zetten daar de beste juristen op. Wij zorgen dat de mensen die hier verantwoordelijk voor zijn voor het hekje komen,” benadrukte hij. “Ons wordt de hele tijd de maat genomen en deze keer nemen wij de politie de maat.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bereiden ze opnieuw in het geheim een politieke operatie voor in Italië? Dit is de lange arm van Bilderberg
Leef vanuit je hart
‘Opnieuw wordt bevestigd dat Femke Halsema een dubbele standaard hanteert en haar vergaande bevoegdheden misbruikt’
‘Onder de Great Reset en Build Back Better ligt een neocommunistisch ideaal’
Oranjes weigeren de tandarts te betalen en ontduiken belasting in Argentinië. De andere kant van het koningshuis
Experts die de veiligheid van ons voedsel beoordelen hebben nauwe banden met bedrijven als Monsanto en Nestlé
“We herstelden zo snel van de crisis omdat we niet hebben geluisterd naar de EU en het IMF”
Hoe ons belastinggeld tijdens corona buiten ons gezichtsveld wegstroomde via lobbyclubs als het WEF
Kabinet-Schoof voert globalistische agenda versneld uit: Nederland speelt sleutelrol bij deze Agenda 2030-top