Een wetenschapper die enkele maanden geleden deelnam aan een simulatie van een uitbraak van het coronavirus, heeft gezegd dat China de verspreiding van het virus waarschijnlijk niet kan tegenhouden.
Eric Toner van het Johns Hopkins Center for Health Security zei tijdens een interview met CNBC dat de pogingen die China doet om de uitbraak van het dodelijke virus in te dammen, hoogstwaarschijnlijk geen effect zullen hebben.
Drie maanden geleden nam Toner samen met het World Economic Forum en de Bill & Melinda Gates Foundation deel aan de simulatie Event 201.
Honderden miljoenen mensen
Die was gericht op de uitbraak van een fictief coronavirus genaamd CAPS, dat onder de juiste omstandigheden honderden miljoenen mensen zou kunnen doden.
Het Johns Hopkins Center for Health Security heeft de afgelopen dagen vragen gekregen over deze simulatie, nu er daadwerkelijk een uitbraak van het coronavirus heeft plaatsgevonden.
Naar aanleiding van de vragen heeft het centrum een verklaring gepubliceerd die hier te lezen is.
Bedreiging voor internationale gezondheid
Het centrum benadrukt dat de simulatie ging over een fictieve pandemie van het coronavirus.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de huidige uitbraak niet gelijk aangemerkt als een bedreiging voor de internationale gezondheid.
Toner zei tijdens het interview met CNBC dat de WHO dat wel had moeten doen.
Weinig effect
China heeft meerdere steden op slot gezet, maar dat heeft volgens hem weinig effect omdat er al mensen zijn ontsnapt.
Burgemeester van Wuhan Zhou Xiangwang onthulde op zondag dat zo’n vijf miljoen inwoners de stad al hadden verlaten in verband met de uitbraak.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Sigaarvormig object verdwijnt in vulkaan Popocatépetl (video)
Filmpje: Klaus Schwab ‘heeft skeletten in de kast’
Wat schort er aan ons voedselsysteem? (video)
Een stofje in selderij blijkt kankercellen op 3 manieren te bestrijden. Dit zijn ze
WHO-pandemieverdrag: in deze 2 belangrijke nieuwe overeenkomsten staan zeer opvallende regels
Rutte geeft Zelensky miljarden om NAVO-topman te kunnen worden: zie zijn reactie als hij hiermee geconfronteerd wordt
‘Een verbod op cashbetalingen boven de 3000 euro is een schending van onze grondrechten’
Partij Wybren van Haga eist inzage in totstandkoming ‘absurd’ advies Raad van State over coronawet
‘Eén prikzetter vaccineerde op één dag 99 mensen en binnen een jaar waren 36 van hen dood’