Buitenland

Megazwendel bij goede doelen tegen kanker: geld ging op aan auto’s, luxe reisjes en datingsites

Help mee door dit met jouw kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Vier Amerikaanse goede doelen voor een betere bestrijding van kanker hebben op grote schaal fraude gepleegd, zo meldt de New York Times. Donateurs zijn op grote schaal misleid doordat medewerkers van de instellingen tussen 2008 en 2012 gezamenlijk 187 miljoen dollar achterover hebben gedrukt, terwijl de indruk werd gewekt dat het naar de ondersteuning van kankerpatiënten ging.

In die periode kwam slechts drie procent van alle donaties daadwerkelijk terecht bij kankerpatiënten. De overige 97 procent werd door fondsmedewerkers uitgegeven aan zichzelf. De donateurs kregen te horen dat het geld werd gebruikt voor transport van kankerpatiënten en pijnstillers voor kinderen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De New York Times schrijft dat het geld in veel gevallen in de portemonnees van bestuurders verdween, waarmee auto’s, luxe vakantiereizen naar de Caraïben, uitjes naar Disneyworld en Las Vegas, jetskitochten, concertkaartjes, collegegeld en abonnementen op datingsites zijn betaald.

“Donaties hebben een kleine groep individuen verrijkt,” concludeerde de toezichthouder FTC (Federal Trade Commission). De vier goede doelen – ‘Cancer Fund of America’, ‘Cancer Support Services’, ‘Children’s Cancer Fund of America’ en ‘Breast Cancer Society’ – worden gerund door dezelfde groep mensen en staan onder leiding van één en dezelfde persoon.

Het Cancer Fund of America werd in 1984 opgericht door James T. Reynolds senior (foto), die vervolgens een hele reeks familieleden en vrienden aanstelde op bevoorrechte posities bij nieuwe fondsen. Zijn ex-vrouw leidt het Children’s Cancer Fund en de Breast Cancer Society wordt aangestuurd door zijn zoon James Reynolds junior.

Donateurs kunnen naar alle waarschijnlijkheid fluiten naar hun geld omdat het meeste inmiddels is uitgegeven. Twee goede doelen zijn opgeheven en de andere twee worden strafrechtelijk vervolgd.

[FD, Trouw]

Interessant

Vind je dit artikel waardevol?
Deel het met kennissen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

24 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Mammon
Mammon
10 jaren geleden

Dat is nu precies de reden waarom ik aan geen enkel zogenaamd “Goed Doel” iets geef…

Zowel de linkse als rechtse Garde hebben maar een doel:

Belazer de Massa dan Rinkelt MIJN Kassa!

Deze hele aardbol draait alleen nog maar om het liegen en bedriegen van de massa 🙁

Ferry
Ferry
10 jaren geleden

ik heb het niet zo erg begrepen op die zogenaamde goede doelen geld inzamel acties, goedgelovige mensen zetten zich belangeloos en gratis in en gaan de weg op terwijl de directeuren of CEO’s zichzelf een vet jaarsalaris uitbetalen dat niet in verhouding staat met hun prestatie.
Van al het opgehaalde geld blijft er na aftrek van salarissen en hotelrekeningen en luxe auto’s niet veel meer over om de mensen waarvoor het geld bestemd is nog te helpen

marion
marion
10 jaren geleden

Bij Unicef komt er slechts 4 % terecht van waar je het geld uiteindelijk voor geeft.
Opsluiten in de gevangenis samen met de corrupte bankiers want wij mogen toch ook niet stelen?!

Dnnnoz
Dnnnoz
10 jaren geleden

Wedden dat die dikke graai kapitalist er ongestraft vanaf komt?

Silber eye
Silber eye
10 jaren geleden

Hier in Nederland zijn in het verleden diverse fondsen opgekocht door Amerikaanse instellingen waaronder fondsen met koninklijke beschermvrouwe’s welke weet ik zo niet.

Feit is dat niet barmhartigheid de drijfeer blijkt maar hebzucht een klein deel van de inkomsten gaan naar het vooraf gestelde doel de rest wordt weggeschreven als kosten organisatie etc, hier in Nederland hebben we regelmatig te maken met goede doelen directies welke een greep in de kassa doen zij komen er veelal ongestraft mee weg het blijkt wettelijk legitiem te zijn zolang er maar iets geld naar de doelstellingen gaan.

Ik benijd en veroordeel de collectanten niet zij zetten zich veelal als vrijwilliger in en denken dat zij iets toevoegen naar een socialere samenleving.

Helaas.

Arwijn
Arwijn
10 jaren geleden

Dit moet KEIHARD aangepakt worden!!!

B. Van Dokkum
B. Van Dokkum
10 jaren geleden

De reacties op dit artikel beziend en beschouwend lees ik steeds hetzelfde: Machteloos gemekker ALS er maar een MENINg kan worden neergeschreven.
Maar een begin van enig DOORDENKEN kan ik niet ontwaren!
Typisch NEDERLANDS!

Ja Arwijn… “Dit moet keihard aangepakt worden!!!”
Knap hoor…. Waarom vervolg je niet met: “RESPECTEER MIJ!!!!”

Kankerbestrijding is een INDUSTRIE. Al eens bestudeerd wat voor een industrie??

Laat me toch niet lachen!

B. van Dokkum.

wolfje
wolfje
10 jaren geleden

dit moet veel harder bestraft worden dan ‘normale’ fraude. daar kan toch jurisprudentie voor komen

rebels
rebels
10 jaren geleden

Daarom geef ik niet meer aan grote doelen en vooral niet door de artiesten aan geprezen doelen. Laten zij die zelf maar betalen met hun miljoenen. Het is altijd goed om te geven en je naaste te helpen, maar dan wel een organisatie waar het bestuur een sober inkomen heeft, het zijn tenslotte giften gegeven door de bevolking.

JC
JC
10 jaren geleden

Lijkt een beetje op onze regering. Geeft ook bakken met geld uit, vooral aan zaken die de gemiddelde burger alleen maar kan schaden en vaak alleen maar tot doel heeft om Brussel zoet te houden zodat het volgende baantje gered is. Kijk nu eens naar de plannen om de BPM op nieuwe auto’s af te schaffen. U denk, kijk da’s een leuke opzet. Nu, deze actie wordt kosten neutraal. Wat houd dat in, BPM op auto naar beneden, wegen belasting sky high. Denk even goed na! De grootste aankoop van nieuwe auto’s zijn lease auto’s! Wie gaat dan dus deze maatregel betalen? Juist, u snapt het. De gewone burger met zijn 15 jaar oude barrel moet sky high wegen belasting gaan betalen.

Elise49
Elise49
10 jaren geleden

Goede doelen, haha. Ken je moeders voor moeders? Ben je zwanger moet je zo’n stinkpot in huis nemen. Hormonen opvangen voor moeders die geen kinderen kunnen krijgen. Blijkt dat deze hormonen ook gebruikt werden voor cosmetica. En god weet, waar ze die hormonen nog meer voor gebruikt hebben. Ik had mezelf niet aangemeld, maar ze weten je te vinden. Ook die blije doos met reclame. Bij de eerste baby, ben ik erin getrapt. Ik had al weinig geld en ik heb me laten verleiden(na baby ben je labiel) om een boekenserie(met kinderplaatjes je kind aanleren) aan te kopen. Heel mijn kinderbijslag weg.(350 gulden) En achteraf was het onzin. Kinderen leren spelende wijs. Bij de 2de met veel moeite ze kunnen weren. Ze werden echt boos op mij. Ze praten echt op in(schuldgevoel) enz. Ik zei: ik zit niet in de positie om jullie te helpen en heb de hoorn erop gelegd. Sindsdien verbreek ik de verbinding meteen. Ga nog geeneens meer in discussie. Later bel me niet meteen ingeschakeld.
Nog een voorbeeld: Ken je tupperware? Ik ging dus al jaren naar zo’n party(meer voor de gezelligheid, maar ik kocht toch wel eens wat, sommige dingen zijn echt fijn, bv. sla vergiet met deksel, die kun je ook op een gewone pan gebruiken enz.) Komt men ineens aanzetten met een zielig verhaal over een jongetje dat ziek was(kanker). Ken dat kind dus niet en ik was de enige die niks gaf. Moest me ook nog verdedigen. Iedereen keek mij aan, alsof de sfeer door mij verziekt was, maar mijn gevoel zei: dit is niet goed. Daarna nooit meer naar een party gegaan en ben ook niet meer uitgenodigd. Dit speelde jaren geleden af, toen was het nog niet zo bekend, dat goede doelen mensen misbruikten.
Conclusie: mensen laten zich gebruiken om zelf er een goed gevoel aan over te houden. Of ze durven zich niet te verzetten. Of ze geven iets om er maar snel af te van zijn. Kijk, dan houd je het ook zelf in stand.

huisheks
huisheks
10 jaren geleden

Waar zijn de commentaren met bijbehorende links van onze Henk001 ?

nexus
nexus
10 jaren geleden

dat is ook al jaren bekent ik geef nooit iets of ik moet zelf kunnen controleren of het echt naar de hulp behoevende gaat maar ja dat is een spelt in een hooi berg dus geven we niets

Moi
Moi
10 jaren geleden

Ik geef ook bijna niks aan goede doelen. En vooral niet aan giro 555 (waar zijn al die miljoenen voor de slachtoffers van de tsunami gebleven??) De hartstichting waarvan een directeur meer dan twee en een half ton op jaarbasis verdient. En ook niet aan het kankerfonds. Ze doen nu al meer dan 70 jaar onderzoek naar kanker en ze zijn nog steeds niet veel verder gekomen dan: snijden, bestralen en chemotherapie! Wat doen ze in godsnaam met dat geld?? Het enige doel waar ik aan geef is de missie in ons dorp. Die werken samen met de oud papier ophalers waar mijn man ook deel van uitmaakt. Deze mensen gaan zelf naar het goede doel toe. Een weeshuis in Polen. En ze maken ook foto’s en films. Als je dan al die blije kindergezichtjes ziet, daar doe je het voor!

Vincent robbesom
Vincent robbesom
10 jaren geleden

T’is n trieste wereld 🙁

john
john
10 jaren geleden

Rijd ik langs Denhaag een jaar of 3 terug, weet niet precies meer….. zie ik aanbouw nieuw kantoor ( vrijstaaand ) voor de hartstichting. Zie ook dat 25% kantoren in die regio leeg staat. Snap er niets van, Zit lekker aan de koffie in de avond van die dag, deurbel….. ja collecte HARTSTICHTING. Ik dacht het ff niet, directeur heeft € 250.000 jaarsalaris met een vrijstaand palijs. Gekkenhuis

Back to top button
24
0
We lezen graag je reactie!x