Het World Economic Forum trekt in een filmpje aan de bel: mensen keren de nieuwsmedia massaal de rug toe. In beeld verschijnt iemand die verslagen naar een scherm kijkt.
Het vertrouwen in de media blijft dalen. ‘Slechts’ 40 procent van de mensen zegt het nieuws meestal te vertrouwen. Ik heb medelijden met die 40 procent die nog steeds vertrouwen heeft in de mainstream media, zegt TikTokker Nicole West.
Klaus Schwab is furious that people no longer trust or show interest in MSM pic.twitter.com/qiagLyePWf
— Pelham (@Resist_05) October 17, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Liegen
“Waarom keren de mensen de media de rug toe?” vraagt het WEF zich af. West: “Misschien omdat we het internet hebben en ontdekt hebben wie jullie eigenaren zijn? En omdat we weten dat jullie tegen ons liegen?”
Het WEF merkt verder op dat veel mensen dit jaar hun abonnement hebben opgezegd vanwege ‘zorgen over de kosten van levensonderhoud’.
Dat heeft natuurlijk niks te maken met de kwaliteit of waarheidsgetrouwheid, zegt West sarcastisch.
Niet van jullie
Bovendien beweert het WEF dat nieuws ‘een essentiële rol speelt bij het informeren van mensen en het gezond houden van de democratie’. Ja, echt.
Uit de data blijkt volgens het WEF dat een minder sensatiebeluste en negatieve benadering het vertrouwen van de mensen kan terugwinnen. “Jullie zullen ons vertrouwen nooit terugwinnen,” stelt West.
“Hoe consumeer jij nieuws?” vraagt het WEF. West antwoordt: “Niet van jullie.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Vaste Kamercommissie VWS krijgt brief over misleidende informatie die minister aan Kamer verstrekte over mRNA-vaccinaties
Het tweede goed verstopte kind van Hitler: ‘Niet één historicus die het ooit benoemd heeft of laat staan onderzocht heeft’
Libië onder Gaddafi ‘meest welvarende democratie in Afrika’
Van Meijeren spreekt van ‘gekunsteld vonnis’ bij hoger beroep: ‘Mijn uitspraken zijn uit hun context gehaald’
Meisje (7) met epilepsie succesvol behandeld met cannabisolie
Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis: het aandeel gevaccineerden stijgt naar meer dan 60%
Hartspecialist: “Roomboter beter dan transvette margarine”
Zorgen in de Kamer over verwevenheid van inlichtingendiensten, media en wetenschap
110 jaar cel voor financieel specialist