We jagen hen de stuipen op het lijf met de nieuwe variant, zei coronaminister Matt Hancock op WhatsApp tegen zijn media-adviseur. Die antwoordde: “Ja, dat zal zorgen voor de gewenste gedragsverandering.”
De minister vroeg vervolgens: “Wanneer laten we de nieuwe variant los?” Die zou bekend worden als de Britse coronavariant. De gelekte appjes brachten Hancock ernstig in verlegenheid.
We hebben geen andere keuze
Tegelijkertijd werd bekend dat minister Hugo de Jonge wil dat zijn corona-appjes geheim blijven. Hij greep begin 2021 de Britse variant aan om de vrijheid van de Nederlandse bevolking in te perken. Het kabinet voerde een avondklok in ‘uit grote zorgen om de Britse variant’.
De Jonge verscheen regelmatig in de media en drong net als zijn Britse evenknie aan op strenge naleving van de coronaregels. De Britse variant zou veel gevaarlijker zijn, mede ‘door de verspreiding onder kinderen’.
Op 12 januari 2021 zeiden Rutte en De Jonge tijdens een coronapersconferentie dat een langere lockdown nodig was. “We hebben geen andere keuze, ook door de Britse variant.”
Grote druk
De Nederlandse en de Britse strategie vertonen veel overeenkomsten. Nu is bekend dat de Britse strategie het doel had om angst te zaaien. De Jonge oefent grote druk uit op het ministerie van VWS om zijn appjes geheim te houden. Omroep Ongehoord Nederland vraagt of het Nederlandse kabinet dezelfde strategie gebruikt.
Eerder bleek al dat de Duitse overheid met wetenschappers aan een strategie had gewerkt om de angst voor corona te vergroten. Ook in Nederland werd de angst voor het virus aangewakkerd.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ivermectine is het meest effectieve middel tegen kankerstamcellen, concludeert deze arts
Ernstige zorgen over veiligheid van RSV-prik die ze in 2025 aan alle baby’s willen geven
Archief geeft geheimen prijs: Buitenaardsen met farao-maskers en tsunami-bom
Snelheid spookachtige actie berekend: 10.000 keer de lichtsnelheid
Must read: “De berichtgeving over Syrië is de grootste medialeugen van deze tijd”
EU-baas Von der Leyen dreigt Italiaanse kiezers te straffen: ‘Haar arrogantie wordt alsmaar driester’
Media stomen mensen klaar om mouwen weer op te stropen: dit moet je weten over de nieuwe coronaprik
Zes jaar cel wegens ’tegenstrijdige informatie’ aardbeving
Gelekte stukken: het privéleger van Shell in de Nigerdelta