De Witte Helmen en terreurgroepen waaronder Jabhat al-Nusra bereiden in de Syrische provincie Idlib een valse vlag-aanval voor. Ze zijn van plan een aanval met chemische wapens in scène te zetten, meldt het Syrische persbureau SANA.
De terroristen en Witte Helmen willen de chemische aanval uitvoeren in een gebied tussen Jisr al-Shughour en het noordoosten van de provincie Latakia. Het moet lijken alsof de aanval is uitgevoerd door het regeringsleger.
Bronnen uit Idlib hebben aan het Russische persbureau Sputnik laten weten dat de Witte Helmen acht busjes met vaten van een fabriek in Atma, die gespecialiseerd is in chloor, richting de Turkse grens hebben gereden.
Beschermd
De Witte Helmen werden tijdens de rit beschermd door terroristen van al-Nusra.
De bronnen lieten weten dat terroristen van Jabhat al-Nusra in Idlib chemicaliën hebben vervoerd, ter voorbereiding op een nep-gifgasaanval.
Lokale bronnen hebben aangegeven dat terroristen van al-Nusra op 11 augustus twee vrachtwagens vol vaten van de fabriek in Atma hebben vervoerd naar Ariha, waar ze werden opgeslagen in het hoofdkwartier van de terroristen van de Turkistaanse Islamitische Beweging in Jisr al-Shughour.
Bezorgd
De bronnen zeiden dat de fabriek vaten met chloor en andere chemicaliën bevat en dat er een aantal buitenlandse technici werken, die opdrachten krijgen van al-Nusra.
Deze week gaven de VS, Groot-Brittannië en Frankrijk aan ‘bezorgd’ te zijn over een militaire aanval op Idlib. Ze dreigden met vergeldingsacties als daarbij chemische wapens zouden worden ingezet.
Dat wijst erop dat deze landen opnieuw een gifgasaanval in scène willen zetten, als rechtvaardiging voor een aanval op Syrië zoals op 14 april, aldus SANA.
Foto: Applodion Wikimedia Commons
[SANA]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nepnieuws-zender CNN is weer bezig. Zie hier wat de zoon van Trump erover twitterde
Franciscus omgeeft zichzelf met meest corrupte elementen in Vaticaan en regeert middels angst. Kerkhistoricus doet boekje open over dictator-paus
Kind herinnert zich vorig leven als WOII-piloot, wijst crashplek aan
De grootste zoektocht ooit naar intelligent buitenaards leven
De reusachtige Sri Yantra in de woestijn van Oregon
Wonderkind (9) is bijna bachelor (video)
UFO-sterrenpoort blijkt wereldwijd fenomeen (video)
Enorm illegaal klimaatexperiment opgemerkt voor kust van Canada
UFO Europa: aflevering 7 (video)