Frans Kerver uit Groningen is binnenkort niet langer de enige Nederlander met een basisinkomen. Via crowdfunding is een bedrag van 12.000 euro binnengehaald voor een tweede basisinkomen.
Bij iedere 12.000 euro wordt een basisinkomen verloot. Doel van het basisinkomen is om alle uitkeringen en toeslagen in één klap overbodig te maken. “Mensen krijgen dan weer de rust om allerlei activiteiten te ondernemen, zonder dat ze zich om de haverklap moeten verantwoorden bij een bureaucratische instelling of zich opgejaagd voelen, omdat ze geld moeten verdienen,” aldus Kerver.
Robotisering
Sinds twee maanden krijgt hij een basisinkomen. “Ik doe dingen bewuster en neem er meer tijd voor zonder dat ik zorgen heb over hoe ik brood op de plank moet krijgen,” ging hij verder. “Ik zit nu ook in een commissie van de gemeente Groningen, waarbij we onder meer nadenken over de vraag hoe we het principe van het basisinkomen bijvoorbeeld in de bijstand kunnen toepassen.”
Het idee achter het basisinkomen is dat door robotisering steeds meer banen wegvallen. Een basisinkomen wordt gezien als mogelijkheid om iedereen van een inkomen te kunnen blijven voorzien.
1600 kandidaten
Ook gemeenten als Utrecht en Tilburg zijn van plan experimenten op te zetten met het basisinkomen. In Groningen wordt nog los van de politiek gewerkt om zo flexibeler te kunnen handelen.
Kerver gebruikt zijn onvoorwaardelijke basisinkomen om te werken aan zijn passie: de onderneming Tuin en Stad. Hiermee verkoopt hij planten, organiseert hij tuinactiviteiten en probeert hij mensen uit verschillende lagen van de samenleving met elkaar te verbinden.
Het basisinkomen is een initiatief van de stichting Maatschappij voor Innovatie van Economie en Samenleving. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij Onsbasisinkomen.nl. Er hebben zich al meer dan 1600 kandidaten aangemeld.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Ministerie van Fleur Agema houdt weekrapportages bijwerkingencentrum Lareb achter
Auto die uit het niets lijkt op te duiken veroorzaakt bizar ongeluk. Bekijk hier de beelden
Welke Amerikaanse presidenten waren geïnteresseerd in UFO’s?
JFK vermoord door meerdere schutters? Wat bewijst deze tekening van de arts kort na de aanslag?
Jurist wil reactie van Marion Koopmans: ‘Jullie OMT-bedrog ligt op straat’
RIVM lijkt op schreden terug te keren: slechte data hebben gezorgd voor veel te rooskleurig beeld over coronaprik
Chinese miljardair tegen Amerika: “Niemand pikt jullie banen in, jullie besteden te veel geld aan oorlogen”
Is Wikipedia te vertrouwen?
Vliegtuigstrepen en weermanipulatie: het stille wapen dat niemand mag benoemen