Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen vroeg vorige week een debat aan over de geheimen binnen de NAVO-doelstellingen, waar de Nederlandse regering aan gebonden is, waar de Kamer nooit over heeft kunnen stemmen en waar we onze instemming nooit aan hebben kunnen verlenen.
Daar stemde de Kamer toen niet mee in, maar Van Houwelingen besloot het nog eens te proberen. “Ik dacht: misschien komt het door de val van het kabinet of misschien heeft het ermee te maken dat de antwoorden op de Kamervragen, waar alles zwart op wit in staat, nog niet gelezen zijn.”
Zojuist hebben we voor de tweede keer een debat aangevraagd over de NAVO-doelstellingen waar de regering op allerlei beleidsterreinen politiek aan gebonden is en die voor de Tweede Kamer geheim zijn. Geen steun. Waarom weten we helaas niet omdat geen enkel Kamerlid dit wilde… pic.twitter.com/h5qEKhSagq
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) June 10, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Grote zwarte gat
“Over dit grote zwarte gat in onze democratie moeten we toch een keer debatteren,” aldus het Kamerlid.
Hij kreeg alleen steun van Denk. “Een zo groot mogelijke transparantie over wat er in de NAVO wordt besproken en afgesproken lijkt ons een goed ding,” zei Kamerlid Van Baarle.
De Slaapkamer
Het is ongelofelijk dat zelfs dus niemand naar voren durft te komen om het niet te steunen, verzuchtte Van Houwelingen. “Ik ga toch elke week blijven proberen het verzoek aan te kaarten. Wie weet wordt de Kamer ooit wakker, want de bijnaam voor deze Kamer is niet voor niets ‘de Slaapkamer’.”
“Het is een stel landverraders bij elkaar, dat is de enige verklaring die ik kan bedenken voor deze stilte,” reageert huisarts Els van Veen. “Verkiezingen zijn voor de bühne. Elke val van het kabinet is afleiding, demissionair drukken ze de NAVO-opdrachten er nog makkelijker door.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Media blackout’: Miljoenenmars van moslims tegen Islamitische Staat in Irak
Probeert het Amerikaanse leger het bestaan van aliens te verbergen?
Deze “controversiële” studie over mRNA-vaccins en kanker is na 16 afwijzingen toch gepubliceerd
Uit de koker van de elitaire regimewisselfabriek. Wat de mainstream media je niet vertellen over de Amerikaanse staatsgreep in Venezuela
‘Topspeech’ van FVD-voorman Baudet: ‘Dit móet je zien’
Wisten de oude Egyptenaren meer dan we denken?
Homeopathie eindelijk erkend
Open Forum van World Economic Forum gaat niet door vanwege doodsbedreigingen
De schaamte voorbij? RIVM publiceert opmerkelijk rapport over desinformatie na vernietigende onthullingen