Enorme drukte bij uitvaartondernemers, kopt het AD. DELA, de grootste uitvaartverzorger in Nederland, krijgt normaal gesproken 100 tot 120 meldingen per dag. “De laatste tijd zitten we vaak aan de bovenkant van die range of daarboven,” zegt een woordvoerder.
“Wij zitten in de vijfde versnelling. Dit is geen sprint meer, dit is een marathon,” voegt de woordvoerder toe. Ook uitvaartverzorger Monuta heeft het naar eigen zeggen ‘behoorlijk druk’.
Zegt al genoeg
Officieel is er geen duidelijke verklaring voor de enorme drukte. Het bericht maakt veel reacties los. “Goh,” zegt jurist Sietske Bergsma. “Dat de oversterfte nog steeds niet (goed) onderzocht wordt, zegt al genoeg. Het is geen corona en het zijn ook geen gladde stoepjes.”
FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen reageert: “Opmerkelijk zeg, hoe zou dat nou toch komen?” Hij richt zich tot wetenschapsredacteur van de Volkskrant Maarten Keulemans: “Misschien iets om je als ‘onderzoeksjournalist’ in te verdiepen?”
Het is een raadsel. Toch?
“Van mij hoeft er niet gestopt te worden met prikken. We moeten alles hebben. Epidemiologische gegevens, obducties, pathofysiologische mechanismen. Het complete verhaal,” stelt neuroloog Jan Bonte. “The experiment continues. En ik kijk toe en leer.”
Ancilla van de Leest twittert: “Het is een raadsel. Toch?” Wetenschapper Marc Jacobs vraagt: “Zonder dat daar een duidelijke reden voor is? Misschien tijd om data en modellen vrij te geven zodat anderen hier gedegen en transparante analyses op kunnen maken?”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journalist waarschuwt: ‘Door het beleid van de ECB glijden we af naar een digitale dictatuur’
Goud alleen nog op papier bij ABN Amro
Britse wetenschappers: “Wij denken suikerziekte te kunnen bestrijden met cannabis”
‘Rutte persoonlijk verantwoordelijk voor het snel erdoorheen drukken van de QR-code in Europa’
Wybren van Haga geeft rechters overzicht van coronamisdaden (let ook op het gezicht van de landsadvocaat)
Vips zien 100 meter grote UFO die in een oogwenk 3000 meter aflegt. Deze marinecommandant was erbij
Ingezonden brief naar aanleiding van de schorsing van huisarts Frank Peeters
Wat te doen bij letselschade?
China gebruikt ‘weerbeheersing om koers van tyfoon te beïnvloeden’. Is dit de Chinese versie van HAARP?