De schrijver van een controversieel nieuw boek claimt dat een hoogontwikkelde beschaving 13.000 jaar geleden is vernietigd door een komeet. Toen Graham Hancock Fingerprints of the Gods publiceerde, werd hij bespot door wetenschappers. Het boek groeide echter uit tot een sensatie.
Hancock stelt in het boek dat een oude cultuur op Antarctica werd vernietigd door een komeet en dat zaken als astronomie en wiskunde werden doorgegeven aan latere beschavingen.
Hoewel er naar schatting drie miljoen exemplaren over de toonbank gingen, probeerde de BBC de theorie van Hancock in een aflevering van het programma Horizon onderuit te halen. De Amerikaanse geoloog Paul V. Heinrich zei: “Hij stuitte niet op een archeologisch mysterie, maar creëerde er zelf één.”
Nu, 20 jaar later, staat Hancock op het punt een vervolg uit te brengen, getiteld Magicians of the Gods. Hancock, een voormalig journalist, zei tegen de Sunday Times: “In 1995 schreef ik een boek over alle aanwijzingen voor het bestaan van deze verloren beschaving. Ik miste echter nog de smoking gun. Die hebben we nu.”
“Uit een aantal wetenschappelijke studies blijkt dat de aarde 12.800 jaar geleden daadwerkelijk is geraakt door een komeet,” zei hij. “Dat is precies wat ik in mijn boek beweer.”
De Universiteit van Kansas ontwikkelde een nieuwe methode om vroegere komeetinslagen op aarde op te sporen. Daarbij wordt gezocht naar sporen van nitraten en ammoniak in ijsmonsters. In ijskernen zijn sporen van deze verbindingen gevonden in ijslagen die ongeveer 13.000 jaar geleden zijn gevormd.
Hancock stelt dat de komeet insloeg in het ijs en geen krater achterliet. Zijn boek zal in september verschijnen.
Boek: Fingerprints of the Gods






Roemeens Europarlementslid over Zelensky: ‘Als hij het waagt om naar mijn parlement te komen breek ik zijn benen!’
Uitvaartcentra ‘geschokt’ over sterftegolf: ‘Dit is een nationale crisis’
Wat Angelina niet wist over kanker maar wel had moeten weten
‘De 9/11-ramp was de middelste van deze 3 machtsgrepen’
Bezoek van VVD-leider Yesilgöz aan president Zelensky wekt walging: ‘Ik moet even overgeven’
Oostenrijk neemt mensen aan om ‘vaccinweigeraars op te sporen’
Energie van de toekomst: Koude fusie en ‘vrije energie’ (video)
VN: “Hebzucht Big Pharma hindert medicijn tegen ebola”
Zeespiegel is al sinds 1970 onveranderd. Kijk hoe deze burgemeester Al Gore confronteert op CNN