Het wordt maandag misschien koud genoeg om zeldzame parelmoerwolken te zien in Nederland. Deze prachtige wolken zijn vrij uniek in deze omgeving.
Parelmoerwolken ontstaan in de stratosfeer als de temperatuur er rond -80 graden Celsius ligt. De weermodellen laten voor maandag temperaturen zien die rond -80 liggen, meldt Weerplaza.
De meeste kans om deze wolken te zien is tegen het einde van de middag. De zon is dan net onder, maar belicht nog wel eventuele wolken die op zo’n 15 kilometer hoogte voorbij komen.
Vrij helder
Het is waarschijnlijk vrij helder, alleen in het westen kunnen wat wolken overdrijven die het zicht kunnen belemmeren.
Als het dinsdagochtend voor zonsopkomst helder is, zou je het ook nog even kunnen proberen. De stratosfeer is dan nog steeds erg koud.
Heus spektakel
Meteoroloog Raymond Klaassen: “De kans is niet heel groot, maar het is zeker de moeite waard om even te kijken. Mooie parelmoerwolken kunnen een heus spektakel zijn. Het zou toch een mooi extra cadeautje zijn op pakjesavond.”
Afgelopen februari waren de stratosferische wolken in Nederland voor het eerst sinds 1996 te zien. Toen werden in de atmosfeer uitzonderlijk lage temperaturen gemeten.
In februari werden parelmoerwolken ook gezien boven Dublin:
[AD]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: ‘Reusachtig zeemonster’ ontdekt op Google Earth
BRICS-landen brengen slag toe aan Amerikaanse dollaroverheersing. Dit is wat ze van plan zijn
Ollongren zorgt voor verbijstering: ‘Hoe kun je dit nou ’trots’ posten?’
Motie ChristenUnie-leider Bikker roept heftige reacties op: ‘Kijk eens aan, openlijk landverraad’
Fleur Agema over zorgakkoord: ‘Het is bedrog. Dit wordt een ramp. Geloof ze niet’
Behandeling van rechtszaak tegen de staat, Rutte, Gates en Bourla begint woensdag: dit staat er te gebeuren
Video: Deze professor kon zien wat er in de Pfizer-vaccins zat en is erg ongerust
Oud-rechter over zaak Arno van Kessel: ‘Ik hoop dat dit het begin is van rehabilitatie van de Nederlandse rechterlijke macht’
Meer blanken dan zwarten gedood door politie in 2019 (en meer onwelgevallige cijfers)