Dinsdag vond het hoger beroep plaats in de zaak tussen Tom Zwitser en de Staat. Zijn uitgeverij De Blauwe Tijger werd door terreurbestrijder NCTV in een dreigingsanalyse geplaatst, alsof het een terroristisch risico zou zijn.
Volgens de NCTV was de ‘ultraconservatieve’ uitgeverij ‘een doorgeefluik van nepnieuws, anti-overheidspropaganda en complottheorieën’.
Vandaag vond het hoger beroep plaats in de zaak tussen @TomZwitser en de staat.
Zijn uitgeverij De Blauwe Tijger werd door de NCTV in een dreigingsanalyse geplaatst — alsof het een terroristisch risico zou zijn.
Zwitser reageert direct na afloop van de zitting.… pic.twitter.com/ePxtaObWJn
— Ongehoord Nederland TV (@ongehoordnedtv) March 25, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Dominoreeks aan bizariteiten
“Dat was het startsein voor een dominoreeks aan bizariteiten,” zei Zwitser voor de camera van Ongehoord Nederland. Zo werd de bankrekening opgezegd en verloor zijn vrouw haar huisartsenpraktijk doordat ze weggepest werd.
Hij stapte naar de rechter, maar die oordeelde dat de Staat ook vrijheid van meningsuiting zou hebben en dit mag doen. “Ze mag zo terloops in een rapport over terrorisme iedereen maar noemen en als dat dan achteraf nog een keer onderbouwd wordt, dan is dat prima.”
Vandaag slepen we de Staat voor de rechter bij Gerechtshof Den Haag. #hetgoeieleven #denhaag ???? pic.twitter.com/0dfQu6fOaQ
— Tom Zwitser (@TomZwitser) March 25, 2025
Overruled
Zwitser ging tegen dat vonnis in beroep en die zaak diende dus dinsdag. Vlak voor aanvang schreef hij op X: “Vandaag slepen we de Staat voor de rechter bij het gerechtshof Den Haag.”
Hij vond de rechters goed en scherp: “Ze hebben goede vragen gesteld aan de Staat en de advocaat van de Staat.”
Zwitser verwacht dat het vorige vonnis overruled gaat worden. Op 4 juni doet de rechter uitspraak.
Ware terreur
Het draaide allemaal om een interview met huisarts Rob Elens, die bij De Blauwe Tijger zei dat je COVID-19 blijkbaar niet van het RIVM mag genezen, ‘want iedereen moet aan de vaccins’.
Uit vrijgegeven Wob-documenten is gebleken dat de NCTV ministers De Jonge en Van Rijn op de zaak Elens zette. De gezondheidsinspectie handelde met verstrengelde belangen als handhaver van het ministerie van VWS en als lid van de Denktank Desinformatie samen met een anonieme cybermob om artsen te intimideren, ontdekte Wob-onderzoeker Cees van den Bos.
Berichten uit de Denktank Desinformatie tonen aan dat het najagen van kritische artsen niet incidenteel is, maar eerder structureel. Deze groep heeft een ware terreur gevormd. Primitieve middelen als doxxen (het openbaren van privégegevens), belasteren en het inlichten van werkgevers worden niet geschuwd. Zelfs niet door medici uit die groep en zelfs niet door leden van de denktank, aldus Van den Bos.
Bekijk de registratie van de zaak:
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
De heilige geschiedenis van de wereld: Hitler, Kennedy en Johnson
Schaamteloze corruptie: hoe het bedrijf van Philip May, de man van de Britse premier, kapitalen verdiende aan de Syrische aanvallen
Gelekt beleidsplan onthult hoe overheid ons misleidt over corona: ‘Confronterend’
23 jaar onderzoek: “Kankerpatiënten die chemotherapie weigeren leven tot vier keer langer”
Het Amerikaanse kankerfonds wil niet dat je deze onthullende film ziet
Neemt het aantal hittegolven in Nederland toe door klimaatverandering? Hoe het KNMI knoeit met cijfers
Nieuw boek: Miljoen Duitsers werden in nasleep van WOII verkracht door geallieerden
OM heeft nog altijd geen besluit genomen over massa-aangifte tegen Hugo de Jonge: ‘Is het tijd voor actie?’
‘Schaamteloze’ Klaus Schwab op World Economic Forum: ‘Wij maken de toekomst’