Ik hoop dat we het anti-overheidssentiment en het zo gevoede wantrouwen in elkaar, in de richting van instituties, in de richting van de overheid echt kunnen herstellen. Dat zei oud-coronaminister Hugo de Jonge in de podcast ‘Wat is het waard’.
De coronacrisis is echt niet de laatste crisis waar we als samenleving doorheen moeten, aldus De Jonge. “Zijn we voldoende bestand om weer een crisis te doorstaan? Ik vraag het me eerlijk gezegd stellig af. En ik hoop zo dat we het in ons hebben om dat wantrouwen te doen luwen en de samenleving te helen. En ook dat mensen die verantwoordelijkheid hebben te nemen dat nog steeds durven doen en zich niet geneigd voelen om een stap achteruit te zetten daar waar juist de samenleving van ze vraagt een stap naar voren te zetten.”
Van deur tot deur en van arm tot arm. Wetten overtreden, grondrechten geschonden, mensen bedreigd, gediscrimineerd, opgesloten, uitgesloten, afgetuigd, als een gevaar voor de volksgezondheid weggezet. 70.000 mensen ondertekende de aangifte. En het OM weigerde tot vervolging over… pic.twitter.com/6wRfLG4dJr
— CS (@deSunShineBand) March 23, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Zit ik dan de rest van mijn leven in de beveiliging?
Hij vervolgde: mensen die het talent hebben om een goede minister te zijn, moeten de durf hebben om minister te willen worden zonder zich te hoeven afvragen: ‘Zit ik dan de rest van mijn leven in de beveiliging?’ Als mensen het in zich hebben om een topwetenschapper te zijn in een crisis moeten ze zich niet hoeven afvragen: ‘Betekent het dan dat ik de rest van mijn leven bedreigd word?’
“Eerlijk gezegd: dat is in de coronacrisis natuurlijk wel het geval geweest. Mensen die daar niet om hebben gevraagd, waren op dat moment op een plek waar ze gewoon werden geacht een taak te verrichten. Met als resultaat dat ze daar nog jaren na dato de nasleep van voelen. Die volgende crisis komt er een keer aan en dan hebben we iedereen nodig met de handen aan het stuur en met de durf om naar voren te stappen,” zei de oud-minister.
Wat je zaait, dat zal je oogsten
Wie weet houdt hij ooit zelf een bed bezet dat voor een ander bedoeld is. Dat zou dan een soort karma zijn, merkt medisch adviseur Wendy Mittemeijer op.
Volgens oud-Kamerlid Wybren van Haga en journalist Vala van den Boomen is ‘huilende Hugo’ niet zielig, ‘want wat je zaait, dat zal je oogsten’. “Arme, bedreigde Hugo, die eigenhandig een gezondheidsdictatuur invoerde, een deel van de bevolking als melaats bestempelde en zich opwierp als de Josef Mengele van zijn tijd door met zijn spuit ‘van wijk tot wijk, van deur tot deur, van arm tot arm’ te gaan.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Je moet weten dat de Duitse centrale bank grotendeels in handen is van de Rothschilds en Rockefellers. Ex-parlementslid doet opmerkelijke uitspraken
Tucker Carlson over de gezondheidsvoordelen van nicotine: ‘Ik ben nooit ziek’
Duitse documentaire: “Ultrageheime nazi-UFO stortte neer in Roswell”
Bill Gates: Covid-19 komt in oktober-november in alle hevigheid terug
Europese verkiezingen: ‘Het beeld in de media is volstrekt anders dan de realiteit’
Niet-ingeënte mensen ‘krijgen minder vaak kanker en reuma’
Geweldsuitbarsting en escalatie in Syrië: professor legt in enkele minuten uit wat er gaande is
Steenrijke hotelmagnaat financiert pro-Israel presidentskandidaten VS
6 weken oude baby krijgt bloedproppen nadat moeder Pfizer-prik haalt, en sterft