Hoofdarts Allan M. Lund van het Rigshospitalet in Kopenhagen waarschuwt dat veganistisch voedsel ernstige gevolgen kan hebben, zoals epilepsie en ontwikkelingsstoornissen.
In Denemarken geven steeds meer ouders hun kinderen alleen nog maar veganistisch eten. Critici zijn tegen het schrappen van alle dierlijke producten uit het dieet van kinderen.
Dergelijk voedsel bevat relatief weinig vitamine B12 en dat kan ingrijpende gevolgen hebben voor kinderen.
Zwakzinnigheid
Verschillende kinderen zijn in het Rigshospitalet in Kopenhagen behandeld vanwege de gevolgen van een veganistisch dieet.
“Zo’n dieet kan ervoor zorgen dat het brein zich anders ontwikkelt,” zei Lund tegen TV4. “Met als gevolg spierzwakte, epilepsie en op de lange termijn zwakzinnigheid.”
Voedingstekorten
Volgens Lund moet je niet zomaar vlees, eieren en zuivelproducten uit het dieet van kleine kinderen schrappen zonder eerst een diëtist te raadplegen.
Veganistisch voedsel kan naast ontwikkelingsstoornissen ook voedingstekorten veroorzaken, aldus Lund.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: Jongetje (5) zegt in vorig leven een vrouw te zijn geweest die stierf door brand
Mysterieuze UFO-lichten boven Sint-Petersburg (video)
Uitvaartondernemer: dit zal de geschiedenis ingaan als misdaad van Bijbelse proporties
Uitvinder mRNA-vaccintechnologie: het lijkt erop dat het worstcasescenario gaat uitkomen
Pijnlijke onthulling voor ‘chef bijwerkingen’ Agnes Kant
Hugo de Jonge houdt pleidooi voor migratie: ‘Er zijn méér Zeeuwen nodig, waar ze ook vandaan komen’
Kijk: Volgens Jort Kelder hebben we de meeste hoofddoekjes in Nederland te DANKEN aan Wilders
Waarom wordt Egypte bestuurd door voormalig NASA-wetenschapper?
Voor eens en voor altijd bewezen: fluoride verlaagt het IQ. Hebben de ‘complotdenkers’ al die tijd gelijk gehad?