De 15-jarige Hannah Herbst wil ontwikkelingslanden van duurzame energie voorzien. De tiener uit Florida ontwierp een apparaat dat elektriciteit en schoon drinkwater haalt uit oceaangolven.
Onlangs won ze de Discovery Education 3M Young Scientist Challenge. Ze kreeg 25.000 dollar prijzengeld. Herbst raakte naar eigen zeggen geïnspireerd door haar 9-jarige penvriendin uit Ethiopië, die slechts beperkte toegang heeft tot elektriciteit. “Ik kan me niet voorstellen hoe het is om een dag zonder stroom te moeten leven,” zei ze.
Hoe het apparaat werkt
Het apparaat van Herbst is gemaakt van gerecycled materiaal en kost nog geen 12 dollar (11 euro). Het bestaat uit een 3d-geprinte propeller, die in een plastic buis via een katrol is verbonden met een door waterkracht aangedreven generator. Die zet de beweging van het oceaanwater om in bruikbare elektriciteit.
Tijdens een test wist ze met haar apparaat een aantal ledlampen te laten branden. Herbst berekende dat ze in theorie genoeg elektriciteit kan opwekken om in minder dan een uur tijd drie accu’s op te laden.
Schoon drinkwater
Dat is genoeg energie om in ontwikkelingslanden ontziltingspompen te laten draaien. Op die manier kan op een goedkope manier schoon drinkwater worden geleverd. Het apparaat kan ook bloedcentrifuges of boeien voor de scheepvaart van stroom voorzien.
Herbst is van plan een deel van haar prijzengeld aan haar Ethiopische penvriendin te schenken. Een ander deel is bestemd voor een nieuw gebouw bij haar school en de rest gaat ze gebruiken voor haar opleiding.
Ze wil haar apparaat nu gaan verbeteren en uiteindelijk inzetten in ontwikkelingslanden. Bekijk hieronder een korte video over Hannah Herbst:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Big pharma mobiliseert patiënten om te lobbyen tegen publicatieplicht
Orde van Advocaten maakt zich zorgen: ‘Coronawet gaat veel te ver en is ondemocratisch’
Huisarts komt met boek over het leugenachtige verhaal dat fluoride ‘goed’ zou zijn voor het gebit
‘Farmaceutische industrie moet minder invloed krijgen’
Deze schadelijke E-nummers kun je maar beter vermijden
Dit is wat de mainstream media je niet vertellen over Oost-Ghouta
De SOPN gaat door
Is miljardair Jeffrey Epstein nog in leven? Deze samenzweringstheorieën verspreiden zich als een lopend vuurtje
‘Vreedzame’ betogers Black Lives Matter steken huis met kind in brand en blokkeren brandweer