De Canadese journalist Eva Bartlett was twee dagen in Donbass in het oosten van Oekraïne. Ze bracht een bezoek aan een plaats die enkele weken geleden is bevrijd door het Russische leger. Mensen krijgen daar humanitaire hulp aangeboden.
De situatie doet Bartlett denken aan Syrië, waar het Syrische leger met hulp van de Russen gebieden bevrijdde die waren bezet door terroristen. Burgers, die werden uitgehongerd door de terroristen, kregen vervolgens humanitaire hulp, zei de journalist in gesprek met Telesur.
Bartlett beklaagde zich over het feit dat de media hier geen enkele aandacht aan schenken. Ze heeft foto’s gemaakt van de hulpgoederen die worden verspreid, omdat ze verwacht dat de media zullen beweren dat het allemaal in scène is gezet. De voedselpakketten bevatten onder meer groente in blik, chocolade en water.
In the #Donetsk and #Lugansk territories, inhabitants receive humanitarian assistance, while ultra-nationalist groups continue damaging local infrastructure. Our field correspondent Alejandro Kirk reports – #Russia #Ukraine pic.twitter.com/DCnFUKxZLM
— teleSUR English (@telesurenglish) March 25, 2022
Niet waar
Er wordt gezegd dat westerse journalisten voor het eerst worden toegelaten tot het oosten van Oekraïne. Dat is volgens Bartlett niet juist. “Dat is een complete leugen. Veel westerse journalisten komen hier al sinds 2014,” zei de journalist, die in 2019 door de Volksrepubliek Donetsk heeft gereisd.
Ook voordat gebieden in Oost-Oekraïne werden bevrijd door Russische troepen waren er al westerse journalisten in de regio. In één van de bevrijde gebieden is een ziekenhuis bestookt, maar wat de media er niet bij zeggen, is dat het was ingenomen door het Oekraïense leger. “Als het niet was ingenomen door Oekraïense soldaten zou het niet aangevallen zijn.”
De media zullen alleen melden dat Rusland een ziekenhuis heeft verwoest, zei Bartlett. Ze zullen waarschijnlijk ook beweren dat er mensen in het ziekenhuis aanwezig waren, wat niet waar is, voegde ze toe.
Daar moeten we over praten
Bartlett benadrukte nog eens dat de mensen in Donetsk en Loehansk al acht jaar worden bestookt door het Oekraïense leger en enorm hebben geleden. “Zware artillerie, dag en nacht. Daarbij zijn al tenminste 14.000 mensen omgekomen. Volgens sommige schattingen zelfs 20.000.”
“Daar moeten we over praten,” zei de journalist, die erop wees dat twee weken geleden een Oekraïense Tochka-U-raket met clustermunitie neerkwam in het centrum van Donetsk. “Daar moeten journalisten aandacht aan besteden.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: het enorme verlies van De Nederlandsche Bank (en Europese Centrale Bank) in 2 minuten uitgelegd
Onthutsend verhaal: IT-specialist laat zien hoe het bij de voorbereiding van de vaccinatiecampagne al HELEMAAL misging
Bekijk dit bizarre filmpje van de WHO over vaccinveiligheid
‘Schandalig dat deze wetten zo kort voor de installatie van de nieuwe Eerste Kamer worden behandeld’
Broer minister Hugo de Jonge spreekt zich uit: ‘Mensen worden eenzijdig geïnformeerd’
Eerste conferentie buitenaards contact Zuid-Afrika
Scott Ritter over raketaanval op drukbezocht strand: ‘Dit is een Amerikaanse terreurdaad tegen Rusland’
Nieuw bewijs voor revolutionaire theorie over het bewustzijn
NASA-wetenschappers: Onmogelijke ruimtemotor werkt