De overheid misdraagt zich. Rechters reageren niet adequaat. Belangenverenigingen doen niets. De ombudsman functioneert niet. De politiek grijpt te laat in. Welkom in ‘rechtsstaat’ Nederland.
De Belastingdienst houdt zich niet aan de wet en stuurt burgers het bos in, zo zagen we bij de toeslagenaffaire.
Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt (CDA) maakt zich boos over het gedrag van de Nederlandse overheid.
Diep probleem
“Ik heb 1,5 jaar lang vragen gesteld,” zei hij in De Buitenlucht. “Ik kreeg gewoon de stukken niet boven tafel.”
“Er zit hier een diep probleem,” benadrukte hij.
En hoe is het in de rest van de EU gesteld met de rechtsstaat?
Corruptie
Op Malta werd een journaliste vermoord die schreef over corruptie bij de regering en zakenlui.
De regering spande vele rechtszaken tegen haar aan wegens smaad. Eén minister had zelfs beslag laten leggen op haar banktegoeden.
Nu blijkt dat de journaliste waarschijnlijk is gedood door de grootste zakenmagnaat op Malta, die toenmalig premier Muscat geregeld geld toestak.
Zaak stinkt
“De zaak stinkt heel erg.”
We zitten dus in een EU waarbij er kennelijk mensen aan de top zitten die er geen belang bij hebben om misdaad aan te pakken, stelt Omtzigt vast.
We horen vicevoorzitter van de Europese Commissie Frans Timmermans vaak over landen als Polen en Hongarije, maar hij heeft nog niets gezegd over Malta.
Geprezen
“Hij heeft op Malta campagne gevoerd met Muscat, toen het onderzoek liep,” licht Omtzigt toe.
“Timmermans heeft hem zelfs geprezen voor zijn beleid,” aldus het Kamerlid.
Bekijk hier het hele item.
[RTL Z]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Schokkend hoge concentraties aluminium in brein autisten. Deze wetenschappers wijzen op link met vaccins
Australische basisschool: over 10 jaar hebben leerlingen een microchip in hun brein
Het is één grote poppenkast, niemand gelooft het nog. Zangeres gaat viral met lied over de omgekeerde wereld waarin we leven
BPOC2020 overweegt gerechtelijke stappen tegen Marion Koopmans: ‘U bent een schande voor uw vak’
Motie aangenomen die regering verzoekt uitstel te vragen voor stemming over WHO-pandemieverdrag
Jezus gebruikte cannabisolie om wonderen te verrichten. Journalist onthult in dit filmpje hoe hij eraan kwam
Het beste bewijs voor buitenaards bezoek (video)
De Grote Verdwijntruc: ‘Hitler wist verdraaide goed dat de FBI naarstig naar hem op zoek zou gaan na zijn verdwijning’
Worden de Australische bosbranden verergerd door klimaatverandering? Dit zegt een klimatoloog erover