
Tijdens de verslaggeving van de revolutie in Groot-Brittannië interviewde de BBC de West-Indische schrijver Darcus Howe over de situatie in het land.
In dit fragment, dat waarschijnlijk nooit zal worden herhaald door de BBC, zegt Howe dat het niet gaat om relschoppers, maar om een massale volksopstand zoals we nu in Spanje en diverse Arabische landen zien.
Howe noemt het begin van deze volksopstand een historisch moment. Hij vertelt hoe gekleurde jongeren in Groot-Brittannië worden behandeld door de politie. Zijn eigen kleinzoon is een engel, zo zegt hij, maar de jongen kan zich niet meer herinneren hoe vaak hij zonder duidelijke reden hardhandig is gefouilleerd door de politie.
De jongere generaties staan nu op tegen de onwetendheid van zowel de politie als de regering, vervolgt Howe. Nieuwszenders als de BBC proberen de mensen nog af te schilderen als relschoppers, maar de trend in Europa wordt steeds duidelijker zichtbaar.
De nieuwslezeres probeert Howe nog te beschuldigen zelf te hebben deelgenomen aan rellen, maar aan de reactie van de schrijver te zien blijkt dit juist averechts te werken.
De politiek leiders en de politie hadden dit nooit zien aankomen, maar de jongere generaties laten al enige tijd blijken dat ze niet langer op deze manier behandeld willen worden en beginnen zich te organiseren tegen de gevestigde orde.
Lees ook: De context van de rellen in de Britse steden kan niet worden genegeerd
Oud-ziekenhuisbaas vernietigend: ‘Die hele lockdown werkt niet’
Senator doet smeekbede aan alle artsen en verpleegkundigen: ‘Stop deze waanzin’
Geluidsverbinding tijdens rechtszaak 9/11 van buitenaf verbroken
Krant: Geen geld voor boodschappen? Gewoon niet eten
Protocollen van het Duitse RIVM leesbaar gemaakt: dit mocht je niet weten
Afgezette Oekraïense ombudsman geeft toe: ik loog over massaverkrachting door Russen om meer wapens te krijgen
Bizar gedrag alien megastructuur. Hoe kan een ster dit doen?
March Against Monsanto: Honderdduizenden de straat op tegen meest gehate bedrijf ter wereld
Zika, hiv en herpes kunnen bestreden worden met dit huis-tuin-en-keukenmiddeltje