Het is noodzakelijk dat Nederland zo spoedig mogelijk vergaande maatregelen neemt zoals in Italië om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Dat zegt professor Frits Rosendaal van het Leids Universitair Medisch Centrum op Twitter.
Hij wijst erop dat de stijging van het aantal besmettingsgevallen exponentieel verloopt, net als in Italië, met een verdubbeling per drie tot vier dagen.
Rosendaal vindt dat we de voorsprong die we hebben op Italië moeten gebruiken om het coronavirus nu in te dammen.
Jaarlijkse griepepidemie
“De belangrijkste reden is dat de ziekenhuizen niet de capaciteit hebben voor een effectieve behandeling als deze stijging blijft,” aldus de professor.
“Als we de epidemie indammen en de gevallen spreiden, zullen er mogelijk niet meer sterfgevallen zijn dan bij een jaarlijkse griepepidemie,” voegt hij toe.
Tienduizenden sterfgevallen
Rosendaal waarschuwt: “Als we dat niet doen, schiet de capaciteit tekort en zullen er mogelijk tienduizenden sterfgevallen meer zijn.”
“Waarom niet nu bij de bevolking doen wat over twee weken onvermijdelijk zal zijn en minder effect zal sorteren?” vraagt de hoogleraar.
Eén van de maatregelen die Rosendaal voorstelt is: geen bijeenkomsten meer van meer dan 20 mensen die niet strikt noodzakelijk zijn.
Oranje: Nederland. Blauw: Italië. #COVID19 pic.twitter.com/oUp8mbSKWj
— Frits Rosendaal (@FritsRosendaal) March 12, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Amerikaanse postbode met gestolen stembiljetten gepakt bij Canadese grens
Antibiotica maken dik
NOS krijgt internet over zich heen na ‘recordtemperatuur’ op Antarctica: ‘Puur burgerbedrog’
“Het is duidelijk dat de huidige ideeën over het menselijk bewustzijn niet kloppen”
Premier Rutte is de dienaar van de diepe staat. Waarom dit soort schimmige, stinkende deals direct verboden moeten worden
WHO geeft bizarre verklaring voor grootschalige sterfte
Arts: ‘Ik denk dat het tijd is voor een tweede Neurenberg-tribunaal’
10 Aspecten van Ascentie
Beelden van ‘gifgasaanval’ in Douma zijn in scène gezet. BBC-producent doet sensationele mededeling