Onderzoekers van de Universiteit van Florence hebben op Monte Giovi, de berg van Jupiter, een Etruskische tempel ontdekt.
Aan de top, zo’n 1000 meter boven de zeeniveau, bestudeerden de Etrusken bliksem om de toekomst te voorspellen.
Er is nog maar erg weinig bekend over de religie van de Etrusken. De tempel is gevonden op één van de weinige heilige plaatsen van de Etrusken die nog intact zijn.
Rechthoekig bouwwerk
Het duurde zes jaar voordat de tempel was blootgelegd. De opgravingen zijn verricht door een team van de Universiteit van Florence onder leiding van professor Luca Cappuccini.
De tempel bevindt zich op een plateau boven de Etruskische stad Fiesole. Uit luchtfoto’s was al gebleken dat zich een rechthoekig bouwwerk aan de top bevond.
“In de jaren zeventig zijn er kleine bronzen en ijzeren speerpunten gevonden in het gebied,” vertelde Cappuccini aan de krant La Stampa.
Hemel
In de bodem werd een zogeheten lituus gevonden, een ijzeren instrument dat door priesters werd gebruikt om de grenzen van een heilig gebied te bepalen.
Het is één van de oudste ter wereld en één van de weinige die ooit zijn ontdekt in een tempel. Meestal worden dit soort voorwerpen gevonden in graftombes van priesters.
Op basis van de locatie concluderen de onderzoekers dat het gaat om een tempel van de hemel, een plek waar de wil van de goden werd geïnterpreteerd.
Vele mysteries
“De Etrusken deelden de hemel op in 16 stukken, die elk correspondeerden met een andere godheid,” legde de archeoloog uit.
“Om deze reden was het belangrijk voor de Etrusken om natuurlijke fenomenen zoals bliksem te bestuderen,” voegde hij toe.
Waarschijnlijk was de tempel gewijd aan Tinia, de Etruskische versie van Jupiter en Zeus.
De ontdekking ontrafelt nog niet de vele mysteries rond de religie van de Etrusken.
Foto: Luca Cappuccini






Kijk: Mordechaï Krispijn leest verboden speech van David Icke voor, maar dan draait de politie zijn microfoon DICHT
Kijk: Olga vertelt over de honderden kinderen die Oekraïne doodde VOORDAT Rusland het land binnenviel
Hoe we de avondklok lijken te zijn ingerommeld met ‘grafiekmanipulerende’ Jaap van Dissel in een hoofdrol
‘Misdadig! Deze regering heeft 1,5 jaar de tijd gehad hier iets aan te doen en niets gedaan’
Journalist met ballen linkt invloedrijkste Twitter-account terreurgroep IS aan westerse establishment. Lees hier over zijn onthutsende onderzoek
Waarom je GEEN elektrische auto moet kopen: ‘Dit hadden ze van tevoren niet verteld’
Russische generaal: Hunter Biden financierde ebola-onderzoek in Oekraïense biolabs
‘Tragedie’: Oekraïense leger doodt tientallen burgers in het centrum van Donetsk
Werking griepremmer Tamiflu niet bewezen